Galaxy S7 Kamerası Detaylı İnceleme!

Sensör

Samsung, Galaxy S7’de de kullanacağı yeni kamerasını tanıttı. Kamera sensörü pazarında Sony’den sonra 2. sırada bulunan Samsung, Galaxy S6 S7 Edge ve Note 6 gibi üst segment akıllı telefonlarda kullanacağı sensör hakkında bilgilendirme yaptı.

Bu bilgilere göre, yeni sensörün adı BRİTECELL olacak. Adından da anlaşılacağı gibi Bright> Brite>Parlak anlamına gelen sensör, önceki modellerle karşılaştırıldığında daha gelişkin düşük ışık performansı ve bununla doğru orantılı olarak arttırılmış dinamik aralık bulunuyor. Bununla birlikte Samsung, Sony, Omnivision gibi markaların yeni sensörün geliştirmesinde asıl hedef ise daha yüksek çözünürlüğe sahip olan daha küçük kameralar üretebilmek. Yeni sensörün geliştirilmesindeki en önemli engel ise, fiziksel kısıtlamalar olduğundan dolayı, Samsung, yeni sensöründe Bayer Renk Filtresinden vaz geçerek, yeşil renk filtreleri kullanmaya karar vermiş.

Yeşil pikseller, ışık geçirmeyen bir filtreyle gizleneceği için, doğal olarak sensörün daha çok ışık alacağını söyleyebiliriz. Bu durumda Samsung’un seçmiş olduğu renk dizilimi Red/Blue/White yani kırmızı/mavi/beyaz olacak. Bu özelliklerin yanı sıra, 20 MP çözünürlük ve 1MM piksel büyüklüğe sahip olacağından dolayı üst seviye telefonlarda kullanılan 16MP/1.12 mm’lik  kameradan daha küçük olan yeni kameranın daha küçük piksel ebatı sayesinde daha düşük ışıkta daha başarılı olacağını da söyleyelim. Yeni sensörün en fazla öne çıkan özelliklerinden biri de, HDR’lerde olduğu gibi çoklu poz kullanımı esasına dayanan Smart WDR özelliği sayesinde dinamik aralığın gelişmiş olması ve böylece daha hızlı ve isabetli odaklanmayı sağlayan faz tanılı oto. odaklanma kullanılacak olması.

Bir önceki yazımız olan Samsung, Galaxy J3'ü Resmi Olarak Duyurdu! başlıklı makalemizde J5, J7 ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Horizon Chase Android’de!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478