Galaxy S6 İle Kurtuldu!

Tüm dünyada, Paris‘te yaşanan terör saldırılarının şoku devam ediyor. Paris‘i adeta kana bulayan ve 7 ayrı noktada gerçekleştirilen saldırılarda şimdilik 153 kişinin hayatını kaybettiği ve 99’u ağır olmak üzere yüzlerce kişinin yaralandığı açıklandı. Tüm Fransa’yı ve dünyayı yasa boğan saldırılarla ilgili ilginç gelişmeler de gelmeye devam ediyor.

Akıllı telefonlar hayatımıza girdikten sonra, telefonların adeta anlamı değişti. Sadece konuşmak ve mesajlaşmak için değil, internete bağlanmak, müzik dinlemek, sosyal medyayı takip etmek ve daha birçok konu, bu cihazlarla son derece kolay hale geldi. Ama bu kez yaşanan ise bir akıllı telefonun gerçek anlamda hayat kurtarması oldu.

Şarapnel Parçalarından Korudu!

Fransa‘da yaşanan olayların şoku devam ederken, Fransız iTele isimli kanala açıklamalarda bulunan Sylvestre isimli bir genç ilginç olayı paylaştı. Patlama sırasında Stade de France yakınında telefonuyla konuştuğunu belirten genç, Bataclan konser salonundaki patlamalara yakın bir konumda olduğunu belirtti.

s66

Konuyla ilgili açıklamalarına devam eden Sylvestre, “Olay sırasında Galaxy S6 marka telefonumla konuşuyordum. Konser salonundaki patlamadan sonra şarapnel parçaları her tarafa savruluyordu. O sırada fırlayan bir şarapnel parçası telefonuma çarptı ve kafama gelmesini önledi. Telefonum kullanılamaz hale geldi ancak hayatımı kurtardı” dedi.

Yaşanan olaylar sırasında sadece cep telefonu değil, giydiği kalın deri ceketin de ona büyük yardımı olmuş. Öyle ki, şarapnel parçalarının vücuduna tesir etmesini bu kalın deri mont engellemiş. Yani, gerçek anlamda çok büyük bir şans gerçekleşmiş ve Slyvestre‘nin hayatı kurtulmuş.

Konuyla ilgili Samsung yetkililerinden bir açıklama gelmedi ancak çok sert bir şekilde fırlayan şarapnel parçasının kafatasına gelmesini engellemesi, cihazın ne kadar sağlam bir yapıda olduğunu gösteriyor. Sosyal medyada büyük bir ilgi gören olay, şansın ne kadar önemli olduğunu da bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.

Fransa‘da gerçekleşen olaylarda maalesef ki herkes bu kadar şanslı değildi. Fransa tarihinin en kanlı saldırılarından biri olan terör saldırıları ile ilgili araştırmalar ve açıklamalar devam ediyor. Umuyoruz ki hiçbir ülkede, hiçbir zaman bu tarz bir acı bir daha yaşanmaz. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Google'dan Google Maps'e Katkı Yapanlara Ödül! başlıklı makalemizde google maps ve Local Guides hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Google’dan Google Maps’e Katkı Yapanlara Ödül!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478