GALAXY A3 Lolipop Güncellemesi Yayınlandı

Android her geçen gün diğer farklı cihazlara lollipop 5.0.2 güncellemesini yollamaya devam ediyor.Lollipop‘un beğenilme yönündeki en büyük paylarından biri 4 kat daha hızlı olması ve 64 bitişlemcilerinide desteklemesi yönünde. Android Lollipop’taki diğer bir özellik ise bildirimler, kilit ekranında görülüyor.

Bildirimleri tek parmak hareketiyle kapatabilir, ayrıca mesajlara kilidi açmadan cevap verebilirsiniz. “Öncelik” modunu kullanarak istediğiniz uygulamadan gelecek olan bildirimleri seçebiliyorsunuz. Bir çok akıllı telefona gelen güncelleme nihayet samsung’un orta segment telefonu olan Galaxy A3 lollipop güncellemesi aldı. Galaxy A3 lollipop güncellemesi ile gelen yeniliklere gelin göz atalım.

Samsung’un diğer modellerinde yaptığı gibi ülkelere sırayla dağıtması a3 modelinde de devam etti ve Türkiye‘ye iki hafta içerisinde gelmesi bekleniyor. Gelen yenilikler arasında bir çok özellik mevcut, galaxy s5 ile değişen arayüz galaxy a3 ile de değişiyor. Sevilen arayüz ve S6‘da bulunan Touchwiz arayüzü diğer modellere gelmeyeceği açıklandı.

Galaxy A3 lollipop güncellemesi türkiyedeki modellere ne zaman geleceği ile ilgili kesin bir tarih yok. Galaxy A3 lollipop güncellemesi ile genel anlamda lollipop yenilikleri olacak. Lollipop güncellemesin’de bildirimleri büyük iyileştirmeler yer alıyor. Android Lollipop güncellemesin’de artık bildirimler kilit ekranına düşüyor ve önem sırasına göre otomatik olarak diziliyor. Bildirimleri kaydırarak silebiliyor veya ilgili uygulamayı diğer tarafa kaydırarak açabiliyorsunuz. Galaxy A3 lollipop güncellemesi ile beraber ekran altında bulunan yönetme tuşları, üç basit şekle indirgenmiş. Artık üçgen, daire ve kare tuşları ile gerekli işlemler yapılıyor. Bunların dışında yeni animasyonlar ve dokunmatik geri bildirimler de genel özellikler ile güncelleniyor.

kaynak

Bir önceki yazımız olan iPhone için WhatsApp Sesli Arama Güncellemesi Geldi başlıklı makalemizde iphone whatsapp sesli arama, whatsapp sesli arama aktif etme ve whatsapp sesli arama ios hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

XİAOMİ Mİ4İ Özellikleri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478