Foxconn, Nokia’ya Ait İlk Android Telefonunu Üretmeye Başladı!

Foxconn, Nokia’ya Ait İlk Android Telefonunu Üretmeye Başladı!

Bildiğiniz üzere 2013 yılının son çeyreğine doğru gerçekleşen protokol ile Finli teknoloji devi ve efsanevi firma, kendine bağlı olan telefon bölümünün tamamını Microsoft şirketine satmış ve ayrıca 2016 yılına kadar akıllı telefon üretmeyeceğine dair bir maddeyi de kabul etmişti.

Yapılan bu anlaşma sonrası Nokia’nın Lumia serisi dahil tüm serisi Microsoft’a geçti ve sonrasında piyasaya çıkan telefonlarda artık Nokia değil, Microsoft’un logosunu görmeye başlamıştık. Ancak aradan 2 yıl geçti 2016 yılına hazırlanıyoruz. Bu da demek oluyor ki Nokia şirketi akıllı cihaz pazarında söz sahibi olmak için geri dönmek istiyorsa (ki söylentiler bu yöndeydi) vakit kaybetmeden kolları sıvaması gerekiyordu.

Nokia Power User isimli bir haber sitenin iddiasına göre Nokia şirketi  Windows Phone platformundan mecburen ayrılarak Android işletim sistemli akıllı telefonlar üretecek. Hatta Nokia şirketi ilk Android işletim sistemli telefon üretimine Foxconn tesislerinde başlamış bile!

Yani bu haberden yola çıkarak  Nokia’nın bu 3 yıllık zorunlu aradan sonra şimdiden telefonunun üretimine başladı ise 2016 yılının başında gerçekleştirilecek olan CES 2016 fuarında tanıtımı yapılarak akabinde hemen satışa sunulması bekleniyor.
Merakla bekliyoruz, CES 2016’ta Nokia bizlere Android tabanlı telefonunu gerçekten gösterecek mi?

Bir önceki yazımız olan Hangi Telefon Daha Hızlı ? başlıklı makalemizde En hızlı akıllo telefon, hangi telefon daha hızlı ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Windows Phone’a Veda Android’e Merhaba

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478