Firefox Hello İle Mesajlaşın!

Popüler web tarayıcıları arasında yer alan Firefox, yeniliklere devam ediyor. Son güncellemeyle birlikte gelen mesajlaşma uygulaması oldukça kullanışlı görünüyor.

Firefox tarayıcısının güncellemesi Windows, Android, Mac ve Linux kullanıcıları için sunuldu. Firefox, son güncellemeyle birlikte daha RAM dostu bir uygulama haline geldi.

Firefox Hello İle Anlık Mesajlaşmak Mümkün!

Firefox’un son güncellemesini yükleyen kullanıcılar Firefox Hello programını kullanabilirler. Program, kayıtlı Firefox kullanıcıları için piyasaya sürüldü. Artık tarayıcınıza gömülü olan mesajlaşma programı sayesinde kolayca mesajlaşabileceksiniz.

Firefox Hello kullanmak için en büyük şart ise karşıdaki kullanıcının da kayıtlı bir Firefox kullanıcısı olması ve Hello programını kullanmaya başlaması.

Tarayıcınızdan Sesli ve Görüntülü Konuşun!

Firefox Hello uygulaması şu anda beta olarak karşımızda. Yani uygulamanın final sürümü henüz çıkmadı. Firefox bu önemli uygulama için Telefonica firması ile ortak çalışıyor.

Firefox Hello programının VoIP özelliği de Telefonica’dan geliyor. Bu sayede hızlı ve kolay bir şekilde mesajlaşmanız mümkün. Bunun yanı sıra sesli olarak görüşmeyi de hızlı bir şekilde bağlantı kurarak gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamanın görüntülü konuşma özelliği de oldukça net görüşme imkanı sağlıyor.

Firefox Hello uygulaması tüm bu işlemleri tarayıcı üzerinden gerçekleştirdiği için bellekte gereksiz yer işgal etmiyor. Ayrıca kullanıcılara sunduğu basit arayüz ile birlikte gereksiz ayrıntılarla uğraştırmıyor.

firefoxx

Firefox Hell0o Kullanımı!

Firefox Hello uygulamasını kullanmak için öncelikle Firefox’un son sürümünü indirmeniz gereklidir. Arkasından “Menü” sekmesinden gülümseyen yüz işareti şeklindeki butona tıklamanız yeterli olacaktır.

Firefox Hello için ayrıca kayıt işlemi yaptırmanıza gerek yoktu. Firefox hesabınızla uygulamayı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu da zamandan kazanmanıza neden olacaktır.

Firefox Hello ile birlikte daha da öne çıkan Firefox, rakiplerine göre daha az RAM kullanımı ile de öne çıkıyor. Son güncellemeyle birlikte birçok yeni özellik de sunan bu tarayıcıyı kullananların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Firefox’un kayıtlı kullanıcılarına sunduğu anlık mesajlaşma uygulaması olan Firefox Hello kısa sürede yaygınlaşacak gibi görünüyor. Bakalım uygulamanın beta sürümü kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak ve final sürümü ne zaman gelecek? Tüm bunların cevapları kısa sürede belli olacak gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Uzay'dan İnternet Geliyor! başlıklı makalemizde elon musk, Facebook ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

iOS 9.1 Açık Beta 2 Yayında!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478