FIFA 16 Zirveye Yerleşti!

Son yılların en fazla tercih edilen futbol oyun serisi olan FIFA bu yıl da raflardaki yerini aldı. Meraklı bekleyişin ardından çıkan FIFA 16 oyunuyla ilgili inceleme ve yorumlar da gelmeye başladı. Bunun yanı sıra oyunun satış rakamları gibi bilgiler de gelmeye başladı.

EA Sports tarafından çıkarılan ve özellikle son yıllarda adeta rakipsiz olan FIFA serisi bu yıl da, bu geleneği sürdürecek gibi görünüyor. Oyunun çıkışı kısa zaman önce gerçekleşmişti. Rakibi olan Konami firmasının ürettiği PES 2016‘ya göre daha geç çıkan oyun buna rağmen satış rakamlarında rakibini geçmeyi başardı.

FIFa 16 aldığı yüksek inceleme puanları ve kullanıcıların forum sayfalarındaki olumlu yorumlarıyla dikkat çekmişti. Lisans konusunda rakipsiz olan ve görsel anlamda, pas konusunda bazı yenilikler uygulayan oyun, kullanıcılardan tam not almış gibi görünüyor.

Haftanın En Çok Satan Oyunu Oldu!

Oyun dünyasının merkezi bölgelerinden biri olarak kabul edilen ve satış rakamlarında belirleyici ülkeler arasında yer alan İngiltere’de üst üste ikinci kez haftanın en fazla satışı yapılan oyunu olan FIFA 16, unvanını korumaya devam edecek gibi görünüyor.

FIFA 16’da lisanslı olarak Spor Toto Süper Lig‘in yer alması ve oyunun %100 Türkçe dil desteği sunması ile birlikte ülkemizde de yoğun bir ilgi görmüş durumda. Rakibinin her anlamda önüne geçmeyi başaran FIFA serisi bu yıl da aynı başarıyı yakalama konusunda izler sunmaya devam ediyor.

FIFA 16 özellikle son 3 oyundur adeta ezici bir üstünlük kurdu. Oyun eleştirmenleri bu yıl PES 2016 konusunda umutlu konuşsa da rakamlar FIFA 16’yı göstermeye devam ediyor. PES 2016, çıktığından beri haftanın en çok satan oyunu unvanını alamazken, FIFA 16 bu unvanı çıktığı andan itibaren elde etmeyi başardı.

Haftanın en çok satan oyunları ise şunlar oldu:

1 – FIFA 16

2 – LEGO Dimensions

3 – NBA 2K16

4 – Destiny: The Taken King

5 – Forza Motorsport 6

6 – Animal Crossing: Happy Home Designer

7 – Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

8 – Skylanders Supercharges

9 – Grand Theft Auto V (GTA V)

10 – Mad Max

Oyun dünyasında özellikle NBA 2K16’nın başarısı da konuşuluyor. Bakalım FIFA 16 bu listede daha ne kadar zirvede yer alacak?

Bir önceki yazımız olan Nintendo Mobil Oyun Çıkarıyor! başlıklı makalemizde dena, mario ve mobil oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Huawei G8 İncelemesi

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478