Fenomenler Ne Kadar Kazanıyor?

Günümüzde sosyal medya platformlarının gelişmesiyle birlikte bu platformlarda fenomenler ortaya çıkmıştır. Peki, sürekli internetin başında içerik üreten bu fenomenler ne kadar kazanmaktadır.
Salon.com’un gerçekleştirdiği araştırmalar nezdinde Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya platformlarında çok kişi tarafından takip edilerek ‘fenomen’ olan insanların ne şekilde bu işten para kazandığı belirtilmiştir. Sosyal medyada söz konusu olan reklamlar aracılığıyla başlıca olarak gelir elde eden bu bireylerin paylaşımları başına 5 ve 25 bin dolar arasında bir meblağ kazanmaktadırlar. İşin diğer bir boyutunda ünlü simaların söz konusu sosyal medya platformlarında yaptıkları paylaşımların da elbet kendilerine bir getirisi olmaktadır. Gidilen yerin veyahut tanıtılan objenin reklamını yansıtan reklamlar ünlü isimlere 100 ve 300 bin dolar arasında bir ücret kazandırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Twitter'da taşlar yerinden oynadı! başlıklı makalemizde twitter ve yönetim değişikliği hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Korsan Oyun Devri Artık Kapanıyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478