Fenerbahçe Yandex Android Uygulaması Yayınlandı!

Fenerbahçe Spor Kulübü, sezon başında Rus arama motoru Yandex ile anlaşma yapmıştı. Buna göre Yandex, Fenerbahçe’nin yurt içi maçlarındaki forma sponsoru olmuştu.

Ülkemizde pek görülmeyen bir sponsorluk anlaşmasına imza atan Fenerbahçe ile Yandex standart ücret haricinde arama başı ücret ile anlaştı.

Geliri Taraftarlar Belirleyecek!

Yandex ile yaptığı anlaşmaya göre, Fenerbahçe Yandex üzerinden arama yapanlar, Fenerbahçe’ye tık başına para kazandıracak. Bu anlaşma PC platformları için çıkmıştı.

PC platformunda 600 binin üzerinde kişinin bu uygulamayı kullanarak arama yaptığı açıklandı. Kısa zamanda bu kadar önemli bir sayıya ulaşılması gelir bakımından büyük umut olurken mobil uygulaması da piyasaya çıktı.

fbb

Android’e Geldi!

Mobil platformlarda ilk olarak Android işletim sistemine geleceği açıklanan Yandex uygulaması gün içerisinde duyuruldu. Android işletim sistemi için Google Play Store üzerinden indirilebilecek olan uygulama ile birlikte Android işletim sistemine sahip cihazlarda Fenerbahçe Yandex kullanmak mümkün olacak.

Fenerbahçe Yandex’in Android sürümünde logoda Fenerbahçe’nin renkleri ve ambleminden oluşacak. Uygulama ücretsiz olarak Google Play Store’den indirilebilecek.

Mobil uygulamaya ilginin yoğun olması bekleniyor. Konuyla ilgili resmi sayfadan açıklama yapan Fenerbahçe Spor Kulübü, her veri girişinin kulübe maddi destek kazandırdığını belirterek taraftarlardan destek istediler.

Son yıllarda sponsorluk anlaşmaları ile birlikte yaygınlaşmaya devam eden Yandex bu büyük sponsorluk anlaşması ile oldukça yaygınlaştı. Bakalım mobil platformlarda istenilen rakamlar yakalanabilecek mi?

Uygulamanın iOS sürümü ise önümüzdeki ay yayınlanacak.

Bir önceki yazımız olan Huwai Nexus Hakkında Yeni Sızıntı! başlıklı makalemizde huwai, huwai nexus ve Snapdragon 810 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Beyin ile Kontrol Edilen Protez El Ürettiler…

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478