FailOverflow Ekibi Steam’ı Playstation 4’te Çalıştırmayı Başardı!

Daha önce de Playstation 4’e Linux işletim sistemi kurmayı başarmasıyla gündeme gelen FailOverflow ekibi,  bu defa yeni bir başarıya imza attı. Üstelik bu başarı, daha önceki başarılarını da bir hayli geride bırakacak gibi görünüyor. FailOverflow ekibi konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Linux tabanlı işletim sistemi olan bir Playstation 4 yapmaya çalıştıklarını ifade etti. Bunu nasıl yaptığına ilişkin bilgi vermekten kaçınan FailOverflow ekibinin bu konuda daha sonra bilgi verip vermeyeceği konusunda ise şimdilik kesin bir bilgi bulunmuyor.

ps4

Playstation 4, hepimizin bildiği gibi üst seviye özelliklere sahip olmayan bir çeşit PC ve yeni çıkan oyunların bazılarının PS4’e çıkmadığı da önemli noktalardan biri. Bununla birlikte, Playstation 4’ün kullandığı AMD Rodeon GPU sayesinde çok iyi bir Steam Machine olabileceğini de biliyoruz. Bu nedenle Linux işletim sistemine sahip olan bir bilgisayarda Steam’ı çalıştırarak işleri daha üst seviye çıkarabilmek mümkün gibi görünüyor.

Steam’ ın PS4’te çalıştırılması durumunda ise oyuncuların Steam’daki oyun denizine açılma imkanına sahip olacağı anlamına gelir ki, bu da harika bir gelişme denilebilir çünkü PS4’ün  oyun çeşitliliği açısından Steam kadar zengin olmadığı herkesin malumu. Steam’ın PS4’e gelmesinin en iyi yanlarından biri de bu oyunların PS4’te daha ucuz olması olacak. Sony’nin bu gelişme karşısında önlem almaya çalışacağı kesin; ancak bu durumun oldukça ilginç bir gelişme olacağı da kesin.

 

 

Bir önceki yazımız olan Xiaomi'den 5 İnçlik Yeni Telefon Geliyor! başlıklı makalemizde Xiaomi ve xiaomi mi 5 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung Dizüstü Bilgisayar Pazarında Yükselişe Geçecek!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478