Facebook’tan Yeni Eğitim Uygulaması!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sayfalarından olan Facebook’un yenilikleri arka arkaya geliyor. Geçtiğimiz günlerde birçok farklı konuya derinlemesine eğilen ve değişiklik yapma yoluna giden Facebook’tan yeni bir hamle geldi.

 

Facebook bu sefer kendisi için değil, teknolojiye ve bilişim işlerine ilgili duyan ya da duymak isteyen gençler için yararlı olacak bir uygulamayı gündemine aldı.

TechPrep adı verilen bu uygulama ; teknoloji ve hazırlık kelimelerinden oluşuyor. Yani teknolojiye hazırlık anlamını içeren alt domaininde verdiği hizmetle, geleceğin bilgisayar programcılarını yetiştirecek.

Gelecekteki bilgisayar programcısı ihtiyacı için yeni gençler yetiştirmek ve bu gençlerin önünü kesmemeleri için ailelerini teknoloji ve gelecekteki iş imkanları hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Yani Facebook’un geleceğin Facebook uzmanlarını yetiştirmeye çalıştığını söyleyebiliriz. Bunda başarılı olup olamayacağını ilerleyen yıllarda göreceğiz.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

Bir önceki yazımız olan Youtube Red Geliyor! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, youtube ve Youtube Red hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

iOS 9.1’in Final Sürümü Yayınlandı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478