Facebook’tan Ses Değişimi!

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal ağları arasında yer alan Facebook gelişmeye devam ediyor. Firma aynı zamanda yenilenme konusunda da öne çıkmış durumda. Dünyada yüz milyonlarca kişinin aktif bir şekilde kullandığı Facebook özellikle mobil platformlarda da zirveyi bırakmıyor.

Facebook, son yaptığı değişiklik ile birlikte masaüst versiyonunda bildirim seslerini güncelledi. Normal şartlarda fazla önemli değilmiş gibi görünse de firmanın kendini yenilemeye devam ettiğinin habercisi olarak görünüyor.

Facebook, masaüstü versiyonunda küçük çapta bir değişikliğe gitti.. Facebook açık olduğunda sayfada olmasanız bile bildirimin geldiğini ses aracılığıyla öğrenmemiz mümkün oluyor. Bu da bildirimleri gözden kaçırmanızı ve sayfanızı her an takip etmenizi sağlıyor.

Facebook sadece masaüstü versiyonunda değil, mobil versiyonda da gelen mesajları, bildirimlerin geldiğini seslerle kullanıcıya duyuruyordu. Masaüstü versiyonda yapılan değişikliğin ardından mobil versiyonda da ses değişimine gidilmesi bekleniyor.

Fecebook’un yeni ses bildirimlerinin eskiye göre daha yumuşak tonlarda olması dikkat çekiyor. Facebook’ta beğeni almanızda, mesaj almanızda, yorum almanızda gelen bildirim sesi artık kulağa daha hoş geliyor. Tabii ki her ne kadar ses değişse de bu sesi kullanmak istemeyenler de vardır. Bu nedenle bildirim seslerinin kapatılabileceğini belirtmekte fayda var.

facee

Facebook Bildirim Sesi Açma ya da Kapatma!

Facebook‘ta kullanıcılar, diledikleri takdirde bildirim seslerini kapatabiliyorlar. Bunun için öncelikle Facebook sayfanıza girmeniz ve “Ayarlar” kısmının sol tarafında yer alan “Bildirimler” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

Bildirimler kısmındaki seçeneklerden “Facebook Üzerinde” yazan kısmın karşısındaki “Düzenle” sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bildirim seslerini kapatmak için, “Her Yeni Bildirim Alındığında Bir Ses Çal” kısmını ve “Mesaj Geldiğinde Bir Ses Çal” kısmını kapalı olarak seçmeniz gerekmektedir. Böylece hiçbir şekilde bildirim sesi almayacaksınız.

Facebook‘ta bildirim sesi almak için ise, aynı yolu izleyerek belirlenen kısımların kapalıdan açık seçeneğine geçirilmesi yeterli olmaktadır. Yani, bu sesleri duyup duymamak tamamen sizin tercihinize kalmıştır.

Sosyal ağ denildiğinde akla gelen ilk sayfa olan Facebook yeniliklere özellikle son bir kaç yılda hız vermiş durumda. Farklı sektörlere de yatırım yapan Facebook, gün geçtikçe yenilenmeye ve gelişmeye devam edecek gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Facebook, Profesyonel Haberciliğe Hazırlanıyor başlıklı makalemizde aeries twitter alternatif, Facebook ve Facebook Notify hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

11 Milyon TL’lik İPhone Göz Kamaştırıyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478