Facebook’tan Büyük Yenilikler!

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal ağı olan Facebook yenilenmeye ve gelişmeye devam ediyor. Yapılan yeni açıklamalarla birlikte Facebook’un yapacağı yenilikler de ortaya çıktı.

360 Derece Görüntüleme!

Facebook, sanal gerçeklik konusunda Oculus Rift ile birlikte çalışıyor. Bu iki firma yapacakları yenilikle sayfada 360 derece videoların görüntülenmesini kolaylaştıracak uygulama için sona geldi.

facee

Android ve iOS platformlarında kullanılacak uygulama ile 360 derecelik videolar kolay bir şekilde görüntülenebilecek. Bu konuyla ilgili en geniş hizmeti ise Youtube sunuyor. Facebook’da mobil uygulamalar da getirdiği yenilikle bu tarz videoları yaygınlaştıracak.

360 derece video izleme özelliği ile kullanıcılar videonun içerisinde gezinme imkanı sağlayacak. Konuyla ilgili resmi açıklamanın kısa süre içinde yapılması bekleniyor. Bakalım bu sistem nasıl çalışacak?

“Dislike” Butonu Geliyor!

Facebook’ta en popüler olan konulardan biri beğeni konusudur. Her kullanıcı paylaşımlarının fazla beğeni almasını istemektedir. Beğeni butonu bulunan sayfada artık beğenmedim butonu da yer alacak.

faceee

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Marck Zuckerberg, “Bugün çok özel bir gün çünkü sürekli istenen ve gündeme gelen dislike butonuyla ilgili çalışmaların sonuna gelindi. Bu buton çok kısa sürede aktif olacak.” açıklamasını yaptı.

Facebook kullanıcılarının sıklıkla istediği beğenmedim butonu sayesinde, kullanıcılar beğenmedikleri bir paylaşım ile ilgili yorum yapmak yerine butona dokunabilecekler.

Facebook gelişmeye ve kullanıcılarına yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Bakalım bu özellikler ne zaman aktif olacak ve kullanıcılar bu değişimleri nasıl karşılayacak?

Bir önceki yazımız olan Eski Sevgilinizi Satarmıydınız? başlıklı makalemizde ayrılık, depresyon ve eski sevgilini sat hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Huwai Nexus Hakkında Yeni Sızıntı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478