Facebook’tan Bedava İnternet!

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, internet sektöründeki atılımını sürdürüyor. Kendi uydusunu uzaya göndermek için çalışan Facebook, bu proje gerçekleşene kadar, yeni adımlar atmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde BM toplantısına katılarak açıklamalar yapan Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg, mülteci kamplarına bedava internet ve bilgisayar sağlayacaklarını açıklamış ve büyük takdir toplamıştı. Bununla yetinmeyen Facebook, gelecek yılki planlarını açıklamaya devam ediyor.

Afrika’ya Bedava İnternet!

The Telegraph‘ta yer alan habere göre, Facebook ve Eutelsat arasında yapılan anlaşma sonucunda 2016 yılının sonlarına doğru, Afrika‘ya mevcut uydular üzerinden bedava internet sağlanacak. Eutelsat ile birlikte kişilere ekipman kurarak internet bağlantısı sağlanacağı açıklandı.

Açıklamanın ardından Afrika bölgesinde en uzak noktadaki insanların bile internete erişmesinin hedeflendiği belirtildi. Bu da teknoloji ile henüz yeterince tanışmamış insanların bile internetle tanışması hedefleniyor.

facee

Facebook Yeni Atılımlar Peşinde!

Facebook uzak noktalara kaliteli internet hizmeti sağlamak için insansız uçaklar geliştirmeyi hedefliyor. Bu teknoloji yeni yeni test edilmeye başlandı. Uydudan internet erişimi, tüm dünyanın çevrimiçi olması için açılan Internet.org üzerinden sağlanacak.

İnternet adaptasyon hızının eski döneme göre yavaşlaması, firmaları yeni arayışlara itiyor. Milyarlarca insanın çevrimiçi olmasını hedefleyen firmalar, bu doğrultuda adımlar atmaya devam ediyor. Bu konuda özellikle Facebook başı çeken firmalar arasında yer alıyor.

Önce mültecilere bedava internet sağlayacağını ve bu sayede onların ülkeleriyle iletişime geçmelerini sağlayacağını açıklayan Facebook, Afrika kıtasına da ücretsiz internet götürecek. Böylece bu geri kalmış coğrafyada yaşayan insanların dünyadan haberdar olmaları sağlanacak.

Facebook büyük bir hızla internet yatırımlarına devam edecek gibi görünüyor. Bakalım firma ne zaman kendi uydusunu göndererek internet elde edecek ve insansız uçakları kullanarak en ucra yerlere bile internet götürebilecek, hep birlikte bekleyip görelim.

Bir önceki yazımız olan Google Chrome'dan GIF Yeniliği! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, chrome ve Google chrome hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Haftanın iOS Uygulamaları!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478