Facebook’ta Oyun İsteklerini ve Kişileri Engellemek

Facebook’ta Oyun İsteklerini ve Kişileri Engellemek

Çevrenizdeki her 10 kişifen minimum 9’u Facebook’u kullanıyordur. Hal böyle olunca pek hoşlaşmadığımız ya da istemediğimiz kişiler Facebook’ta bizleri gerek oyun istekleriyle gerekse varlığı ile rahatsız edebiliyor. Bu gibi durumlarda Facebook’un bizlere sunduğu engelleme mekanizmasını kolaylıkla kullanabilirsiniz.

3 Adımda Kişi Engelleme;
Adım 1;
İlk önce kişileri engellemeyi anlatalım. Bunun için Facebook hesabınızdan üst bölümünde bulunan kilit sekmesine tıklayıp, üçüncü sırada bulunan “Birinin beni rahatsız etmesini nasıl durdururum?” seçeneğine tıklayın.

Adım 2;
Sonrasında altta çıkan ekrana engellemek istediğiniz kişinin ismini veya e-postasını yazın.
Adım 3;
Son olarak ise çıkan ekranda ‘engelle’ butonuna basmanız yeterli olacak.

3 Adımda Uygulama ve Oyun İsteği Engelleme

Adım 1;
İşte geldik birçok kişinin en büyük dert yandığı nokta oyun ve uygulama isteklerini engellemeye. Örneğin size bir kişi bir oyundan çok aşırı istek gönderiyor. Veya bildirimleri oyun istekleri ile dolduranlardan sıkıldıysanız bunun için öncelikle Ayarlar bölümüne gidiyoruz.

Adım 2;
Ayarlar menüsünde sol taraftan ‘Engelleme’yi tıklıyoruz.

Adım 3;
Sonrasında ise en aşağıda bulunan ‘Uygulama engelle’ bölümünde engellemek istediğimiz uygulamanın ismini yazıyoruz. Bu sayfadan ayrıca etkinlik davetlerini ve uygulama davetlerini de engelleyebilme imkanınız bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Google Earth'dan 10. Yaşına Özel Yenilikler başlıklı makalemizde earth, earth yenilikler ve google earth hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İşte Amiral Gemilerinin Yeni Zamlı Fiyatları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478