Facebook Artık Fotoğraftakileri Tanıyacak!

Facebook, her geçen gün kullanıcılar tarafından ilginç bulunan yenilikler yaparak, popülaritesini artırmayı amaçlıyor. Bu nedenle yapılan yeniliklerden ilki ise, Ekim ayında açıklanan profil fotoğrafı olarak hareketli kısa videolar koyabilme özelliğiydi. Sitenin kullanıcılarına sunmayı amaçladığı bir diğer yenilik ise, ‘Vacation mode’ yani tatil modu özelliği. Bu özelliğin içeriği ise, tatile giden kullanıcıların özel günler için belirli bir süreliğine profil fotoğrafı atayabilmeden oluşuyor yani diyelim ki tatile çıkıyorsunuz, tatil boyunca belirlediğiniz profil fotoğrafı kalıyor, tatilden geldiğinizde ise, sizin kaldırmanıza gerek kalmadan Facebook tarafından eski profil fotoğrafınız kullanılmaya başlıyor. Bu yeniliklerin yanı sıra, Facebook’un üzerinde çalıştığı konulardan biri de yapay zeka teknolojisi.

Fotoğrafları Okuma Özelliği!

123

                 Facebook’un yapay zeka teknolojileri üzerinde uzun yıllardır yaptığı çalışmaların ardından, Marc Zuckerberg bugün içerisinde yapay zeka ile ilgili olarak geliştirilen yepyeni bir özelliği kendi profilinde paylaştı. Bu teknoloji henüz çok yeni olmasına rağmen, görme engelliler için engelleri kaldıracağını şimdiden söyleyebiliriz. Yeni geliştirilen bu teknolojide fotoğraflar ve beğeniler sesli olarak aktarılabiliyor. Ayrıca fotoğrafı anlatan yapay zeka, fotoğrafın içerisinde bulunanları ağaç, ev, gökyüzü gibi kelimelerle açıklayabiliyor. Buna ek olarak, ilerleyen zamanlarda fotoğrafları çok daha ayrıntılı bir şekilde anlatması bekleniyor. Bu uygulamanın görme engelliler açısından oldukça işe yarayacak olan önemli bir yenilik olduğunu söylemek gerek. Facebook’un engelsiz yaşamı destekleyen diğer çalışmaları içinse, bir süre beklememiz gerekebilir.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Mercedes Benz GLS'nin Özellikleri Tanıtıldı! başlıklı makalemizde mercedes, Mercedes Benz GLS ve Mercedes Benz GLS 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Türk Yapımcıdan PS4’e Özel Oyun Geliyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478