Facebook’a Çağrı

Sosyologlar artık sosyolojik ve politik anlamda önemli bir konum düzeyinde olan Facebook‘tan kullanıcılarına karşı biraz daha şeffaf olmasını dile getiren bir bildiri yayınladı. Akamedmik olarak oldukça ağırlığı olan kuruluşlar beraberinde önemli isimlerde bildiri içerisinde yer alıyor. Bildirinin merkezi ise Nort Caroline Ünversitesi profesörlerinden bir tanesi olan Türk asıllı sosyolog Zeynep TÜFEKÇİ ye alıyor. Sosyolok ve Akademisyenler sosyal medya alanında etkili olan Facebook‘un kullanıcı gizliliğine verdiği önemin, Neleri paylaşıp neleri paylaşmayacağını net bir şekilde açıklık getirmelerinin yararı olacağını öne sürüyorlar.

Facebook tarafından yapılan veri toplama sürecinin tamamen engellemesini beraberinde kişisel bilgi alanlarında ise kullanıcıların dikkatli davranmasını savunan “Facebook Ne  Biliyor?” başlığı altında rapor içerisinde yayınladır.

Bir önceki yazımız olan 5G Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey! başlıklı makalemizde 4k, 5 g teknolojisi ve 5g hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung, Note 5’i Test Sürecine Soktu

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478