Facebook Work Chat Çıktı!

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya sayfası olan Facebook, birçok sektörde yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Özellikle internet bağlantısı ile ilgili projeleriyle ön plana çıkan firma, çeşitli yardım kampanyalarında da başı çekiyor. Firma özellikle mobil uygulamalar konusunda yeniliklere devam ediyor.

Facebook tarafından mesajlaşma uygulamaları beğeniyle takip ediliyor. Firmanın özellikle hedef kitlesinde yer alan şirketler için çıkardığı mesajlaşma uygulaması olan Work Chat isimli uygulama kullanıma sunulmuş durumda.

Şirketler Sohbet Konusunda Rahatlayacak!

Facebook tarafından çıkarılan Work Chat uygulaması Android işletim sistemi için kullanıma sunuldu. Firma tarafından bu yılın başlarında sunulan Facebook at Work servisiyle birlikte şirketlere kendi sayfalarını açabileceği, kullanışlı bir platforma hazırlamış ve bunu uygulamaya koymuştu.

Facebook tarafından özellikle e-posta servisleriyle mesajlaşan şirketlere yönelik uygulama çalışması yapıldığı haberi geçtiğimiz haftalarda dikkat çekmişti. Firma tarafından bugün yapılan açıklama ile, şirketler için kullanıma sunulan Work Chat adlı uygulama hakkında bilgi verildi.

facee

Work Chat, Facebook’un Messenger uygulamasına benzerliği ile dikkat çekiyor. Bu uygulama ile birlikte kullanıcılar özel görüşme yapmanın yanı sıra, gruplara dahil olabilecekler. Bununla da yetinmeyen uygulama ile kişiler arası fotoğraf, video paylaşımı ve sesli görüşme imkanı da olacak.

Work Chat uygulamasının kullanılabilmesi için, Facebook at Work hesabınızın olması gerekmektedir. Bunun için de çalıştığınız firmanın servise üye olması gerekmektedir. Uygulamanın ilk bakışta basit yapısı ve veri transferindeki hızı beğeni toplasa da Facebook tarafından geliştirmelerin sürdüğü de belirtiliyor.

Facebook‘un standart bir hizmet sunduğu uygulamanın özellikle Yammer, HipChat, Slack gibi uygulamalara rakip olması için geliştirmesi gereken birçok nokta bulunuyor. Yine de ilk aşamada başarılı görülen uygulamanın hızlı yapısı dikkat çekiyor.

Facebook at Work üyeleri, Android cihazlarından uygulamayı indirerek ücretsiz bir şekilde kullanabilirler. İlk indirmeleri gerçekleştiren ve uygulamayı kullanmaya başlayan kişilerin yaptığı olumlu yorumlar, firmanın iştahını kabartıyor ve daha fazla çabalamasını sağlıyor.

Work Chat uygulaması şimdilik sadece Android platformunda yer alıyor. Bu önemli uygulamanın iOS işletim sistemine ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor. Bakalım uygulama sektörde yer edebilecek mi?

Bir önceki yazımız olan YouTube'de Videoları Öne Çıkarma! başlıklı makalemizde youtube, youtube özellikler ve youtube para kazanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung, Galaxy J3’ü Resmi Olarak Duyurdu!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478