Facebook Telefon Mu Çıkarıyor?

 

Sosyal medyanın en popüler uygulamalarından olan Facebook ile ilgili ilginç iddialar ortaya atılmaya başladı. Bir iddiaya göre ; Facebook kendi markasını taşıyan yeni bir telefon üretmeye hazırlanıyor. Ancak bu iddianın doğru olmadığına dair bilgiler gelmeye başladı.

 

Daha önceki deneyimleri olan HTC First’le tam bir hayal kırıklığı yaşayan Facebook’un, bu kötü sonuçtan sonra yeni bir maceraya giremeyeceği kulislerde konuşulur oldu.Facebook’un giriş ekranı Facebook Home ile gelen, HTC ve Facebook ortaklığıyla üretilen HTC First, “Facebook telefonu” olarak da tanınıyordu. Nisan 2013’te 99 dolarlık yurtdışı fiyatıyla satışa sunulan cihaz, hiç ilgi çekmeyince fiyatı 99 cent’e çekilmişti. Durum o kadar vahimdi yani.

 

Bu durum sizlere Facebook’un zor durumda olduğunu düşünürebilir. Ancak Facebook’un durumu sanılanın aksine gayet iyi.Bildiğiniz gibi Whatsapp,Instagram ve Messenger gibi uygulamalar Facebook’un himayesi altında bulunuyor. Ve bu uygulamaların yakaladığı gelir durumu haliyle Facebook’u kalıyor. Anlayacağınız Facebook’un telefon üretmeye ihtiyacı falan yok.

Facebook’un 1.5 milyar, Whatsapp’ın 900 milyon, Messenger’in ise 700 milyona yakın kullanıcısı olduğunu hesaba katmamız, Facebook’un ne kadar yüksek gelir elde ettiğinin göstergesi sayılabilir.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

Bir önceki yazımız olan 4.5 G Teknolojisi İnternet Kotasında Sorun Oluşturabilir! başlıklı makalemizde 4.5 g, Adil kullanım kotası ve AKK hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Apple’dan AdBlock Hakkında Engelleme Kararı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478