Facebook Şimdide Müzik İşine mi El Atıyor?

Facebook Şimdide Müzik İşine mi El Atıyor?

Facebook şirketinin henüz ne için olduğu bilinmese de Sony Music, Universal Music ve Warner Music gibi dünya çapındaki müzik şirketleri ile bir araya gelerek belli bir konu hakkında tartıştıkları ve bir çeşit partnerlik işi içerisine girmek üzere oldukları kapalı kapılar arkasında konuşulmakta. Bu şirketlerde tartışmalar yaşanması kuşkusuz herkeste aynı soruyu akla getiriyor; Facebook’un kendi müzik servisini mi geliştirecek? (benim getiriyor mesela)

Facebook müzik servisinin şunda nasıl bir şekilde kullanıcıların hayatına giriş yapacağı bilinmiyor; facebook’tan bağımsız bir uygulama mı olacak yoksa Facebook dahilinde ayrı bir işlev olarak mı kullanıcıların karşısına çıkacak pek bilemiyoruz. Bildiğimiz bir şey varki; Uygulama nasıl olursa olsun Facebook her zamanki gibi gibi farklı bir deneyim sunacağına kesin gözüyle bakıyoruz; nedeni ise direkt bir sosyal ağ etkileşimi ile belki sosyal çevredeki arkadaşlarımızla farklı etkileşim yollarını içerme imkanı bulunabilir.

Facebook müzik platformunda daha önce Spotify’ın Amerika’da yayınlanması için etken rol oynamıştı. Ayrıca uygulamada, müzisyenlerin resmi sayfalarına dahil olan bir de dinle butonu bulunduruyor ki; bu buton sayesinde herhangi başka bir uygulamaya hiç ihtiyaç duymadan o müzisyeni dinleyebiliyorsunuz. Bu özelliklerin yanı sıra bir çok müzik yayını yapan müzik servisinde de arkadaşlarınla dinle seçeneği bulunuyor.

Bu kadar özelliğin diğer uygulamalarda mevcut olmasının yanında eğer kendi uygulaması ile müzik alanına girecekse bir şeyleri farklı yapması gerektiğinin farkında olan Facebook, bekleyip göreceğiz bizlere nasıl bir müzik uygulaması tattıracak.

Bir önceki yazımız olan Google Glass 2'yi Sır Gibi Saklıyor başlıklı makalemizde glass, google akıllı gözlük ve google glass hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Google Glass 2’yi Sır Gibi Saklıyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478