Facebook, Sesli Asistan Testlerine Başladı

Facebook, Sesli Asistan Testlerine Başladı

Sesli asistan konusunda çalışmalarını bir süredir yürüttüğü bilinen Facebook, M ismindeki asistanını Facebook Messenger uygulaması içerisinde test etmeye başladı. İşte Facebook M sesli asistan.

Akıllı telefonların kullanımı için sesli asistan yazılımları, son olarak Microsoft’un Cortana isimli asistanı ile bu alana katılması ve Cortana’yı diğer sistemlerde çalışacak biçimde yayınlaması, pek çok firmayı sesli asistan geliştirmeye itti.

Hatrı sayılır internet ve yazılım şirketlerinden birisi olan Facebook ise, kendi sesli asistanı için uzun bir süredir çalışmakta ve çalışmalarda   sona yaklaştığı gözlemlenmekte.

Facebook M sesli asistanı çok yakında!

Dün bir Facebook geliştiricisi tarafından paylaşılana bilgilere göre Facebook, Messenger uygulaması içerisinde yer alacak olan Facebook M adındaki sesli asistanının testlerine Messenger üzerinde başladı.

Paylaşılan iOS tabanlı bir fotoğrafa göre ilk olarak iOS için gelmesi muhtemel olan Facebook M isimli sesli asistanı, çok işlevli olacağa benziyor.

Bir önceki yazımız olan Kullanışlı Tarayıcı Eklentileri başlıklı makalemizde adblock, buffer ve Choreme hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

375 Mbps’lik en yüksek 4.5G hızı Turkcell’le gelecek

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478