Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatma!

Dünyanın en popüler sosyal ağları arasında yer alan ve her gün milyonlarca fotoğraf, video gibi verilerin yüklendiği Facebook gelişmeye devam ediyor. İlk olarak insanların eski arkadaşlarını ya da uzaktaki aile üyelerini bulması için açılan sayfa, zamanla hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından birisi haline gelmiştir.

Facebook’ta son dönemlerde kullanıcılar özellikle videoların otomatik oynatılması konusunda şikayetçiler. Gerek reklam videoları gerekse de listede olan arkadaşların yüklediği videolar otomatik bir şekilde oynatılıyor. Siz sayfayı aşağı ya da yukarı çektiğinizde duran videolar, tekrar sayfada görünmesi durumunda otomatik olarak oynatılıyor.

Facebook’ta yer alan otomatik video oynatmayı kapatma konusunu hem bilgisayarınızdan hem de mobil sayfadan yapabilirsiniz. Yani, her platformda bu konudan kurtulmanız mümkün olmaktadır.

Facebook İnternet Sayfasında Otomatik Video Oynatmayı Kapatma!

Facebook’a internet tarayıcınız ile bağlanmanız durumunda, otomatik videoyu çok kısa bir işlemden sonra kapatmanız mümkün olacaktır. Bu işlemi yapmak için öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst kısımda yer alan, aşağı doğru ok simgesine tıklayarak “Ayarlar” menüsünü işaretlemeniz gerekmektedir.

Facebook hesabınızdaki tüm ayarları görebileceğiniz menünün sol kısmında ve en altta yer alan “Videolar” kısmını tıklamanız gerekmektedir. Sonraki aşamada ise, alt kısımda yer alan “Videoları Otomatik Oynat” kısmının en sağında yer alan ve “Varsayılan” olarak işaretli olan kısmı “Kapalı” konuma getirmeniz gerekmektedir. Böylece videolar artık sayfanızda otomatik olarak oynatılmayacaktır.

facee

Facebook Android ve iOS Uygulamalarında Otomatik Video Oynatma Kapatma!

Akıllı telefon ve tabletlerinden Facebook‘u kullanan kişilerin sayısı bir hayli fazladır. Her an her yerde sayfalarında olan kişiler için, istemedikleri otomatik video oynatma özelliğini kapatmaları mümkün olmaktadır.

Facebook, Android ya da iOS uygulamasında, hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, “Ayarlar” kısmına gelmeniz gerekmektedir. Burada alt kısımda yer alan “Videoları Otomatik Oynatma” kısmını “Kapalı” konuma getirmeniz yeterli olacaktır. iOS‘ta yine “Ayarlar” kısmına tıkladıktan sonra, Video kısmının alt menüsünde yer alan “Auto Play” kısmını “Off” konumuna getirmeniz gerekmektedir.

Hem internet tarayıcınız hem de mobil uygulamanızda Facebook hesabınızda otomatik video oynatma özelliğini kapatmanız işte bu kadar kolaydır.

Bir önceki yazımız olan Google’dan Yeni Slogan! başlıklı makalemizde Do the right thing, Don't be evil ve Doodle hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Dell XPS 13 Özellikleri ve Fiyatı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478