Facebook Messenger Artık Materyal Tasarıma Sahip Olacak!

Şimdiye kadar Google Play Store’da 1 milyardan fazla indirilen Facebook Messenger uygulaması, yakında alacağı güncelleme ile artık tamamen materyal tasarıma geçiyor.

Hatırlayacağınız gibi materyal tasarım ilk defa 2014 yılında Google tarafından dile getirilmişti. Buna ek olarak Lollipop işletim sisteminin de sayesinde  materyal tasarım gitgide yaygınlaşmıştı. ( hatta Lollipopp güncellemesinin getirdiği en önemli yenilik buydu diyebiliriz.) Gitgide popüler olan bu uygulamaya artık Facebook Messenger’da dahil oluyor.

Messenger

Bunun yanı sıra, materyal tasarıma uyum sağlayamamasından dolayı eleştiriler alan Facebook Messenger’in tam kapsamlı bir uygulama almaya mecbur olduğunu söylemek gerek.

Uygulamayla ilgili olarak Reddit’ten bir kullanıcı tarafından paylaşılarak ortaya çıkan görsellerde göze çarpan noktalardan biri de, çoklu profil desteği sağlanacağı. Bu uygulama sayesinde artık birden fazla hesap kullanmak mümkün olabilecek.

Bu yeni görünümün avantajlarından biri de, içinde bulunan karmaşık detayların biraz daha düzenli görünecek olması. (Ayrıca sayfa hesaplarının mesaj panosunu görmekte mümkün olabilecek gibi.) İlk olarak Android platformlarda görmeye başlayacağımız bu yeni tasarım uygulaması, daha sonra ise İOS ve Windows Phone platformlarında karşımıza çıkacak. Şu an için görsellerine erişim sağlanan uygulamanın ne zaman geleceğiyle ilgili kesin bir bilgi ise henüz bulunmuyor ancak görselleri yayınlandığından dolayı, çok uzun sürmeden geleceğini söylemek mümkün. Ayrıca Facebook Messenger güncellemesinin şu an için test kanalında olan kullanıcılara rastgele olarak yollandığı da gelen bilgiler arasında.

 

Bir önceki yazımız olan Spotfy'a Yeni Özellikler Ekleniyor! başlıklı makalemizde Cord Project, Soundwave ve Spotify hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Spotfy’a Yeni Özellikler Ekleniyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478