Facebook İnsanları Mutsuz Ediyor!

 

Hemen hemen herkesin bildiği bir gerçek, yapılan araştırmalarla da doğrulanmış oldu. Dünyanın her yerinden milyonlarca insanın takip ettiği sosyal ağların duygu durumunu nasıl etkilediği uzun süredir tartışılan bir konu. Bazılarına göre haberleşme veya etkinlikler için kullanılan Facebook, yararlı bulunurken, bazı kişilere göre ise sürekli mutlu olan kişilerin hayatlarını takip etmekten dolayı mutsuz olmaya yol açmakta. Bu tartışmalar sürerken, konuyla ilgili olarak yapılan bir araştırma, Facebook kullanımının insanları mutsuz ettiğini ortaya koymuş durumda. Kopenhag’da faaliyet gösteren Mutluluk Araştırma Enstitüsü’nün Danimarka vatandaşı olan 1095 kişi üzerinde sosyal ağlardan biri olan Facebook kullanımı hakkında yaptığı araştırmaya göre, Facebook kullanmayı bırakan insanların daha mutlu olduğu bulunmuş. Mutluluk Araştırma Enstitüsü’nün yaptığı araştırmaya katılan ve aktif olarak Facebook kullanan 1095 kişi, iki ayrı gruba ayrılmış ve 1. Gruptan Facebook’u aktif olarak kullanmaya devam etmesi sağlanırken, 2. Gruptakilerin Facebook kullanmayı bırakması istenilmiş. Bir haftalık sürenin sonunda ise, Facebook kullanmayı bırakanların % 88’inin kapatmayanların ise %81 oranında kendini mutlu hissettiği bulunmuş. Bununla beraber, Facebook hesabını kapatanların %41’i kendini endişeli hissederken, Facebook kullanmaya devam edenlerin % 54’ünün kendini endişeli hissettiği bulunmuş.

facebook

Her ne kadar, genellenemese de, araştırma sonucunun birçok kişi için geçerli olduğu bir gerçek. Bu nedenle de, Facebook başta olma üzere, sosyal ağlarla araya mesafe koymak veya bu platformlarda daha az zaman geçirmeye çalışmakta fayda var.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Snapdragon 820 Mobil Teknolojilere Hangi Yenilikleri Getirecek? başlıklı makalemizde Qualcomm ve snapdragon 820 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Snapdragon 820 Mobil Teknolojilere Hangi Yenilikleri Getirecek?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478