Facebook Hesap Varisi Nedir?

Facebook Hesap Varisi Nedir?

Facebook Hesap Varisi Nedir?

Facebook insanların en fazla kullandığı sosyal medya platformlarından biridir. Kullanıcıların kendilerine dair fotoğraf ve video içeriklerini paylaşabildikleri, düşüncelerini yazabildikleri, beğendikleri içerikleri paylaşabildikleri aynı zamanda sevdikleriyle sohbet edebildikleri bir sosyal platformdur.

İnsanların yaşantısı boyunca çok yoğun bir şekilde kullandığı bu platform, kullanıcının başına bir şey gelmesi durumunda hesabıyla ilgili işlemleri kimin yapmasını istediğini belirleyebilme imkânı sunmaktadır. Facebook, kullanıcılarının memnuniyetini her zaman üst düzeyde tutmak için yenilikler getirmiştir. Kullanıcının başına bir şey gelmesi halinde hesabını kime emanet etmek istediğini belirlemek için de Facebook hesap varisi hizmetini kullanıma sunmuştur.

Facebook Hesap Varisi Nedir?

Facebook Hesap Varisi Nedir?

Facebook kullanan bir kullanıcının ölmesi durumunda hesabıyla ilgili işlemleri yapabilmesi için önceden belirlediği bir kişiyi yetkilendirmesidir.

Facebook Hesap Varisi Neler Yapabilir?

Facebook, kullanıcının ölmesi durumunda hesap varisi olarak yetkilendirdiği kişinin yapabileceği işlemlere bir sınırlandırma getirmiştir. Hesap varisi olan kişinin hesabınıza giriş yapmasına, mesajlarınızı görebilmesine, yeni arkadaşlık istekleri gönderebilmesine kesinlikle izin vermemiştir.

Hesap varisi olan kişinin profil ve kapak fotoğrafınızı değiştirmesine, hesabınızdan cenaze ilanı tarzında bir mesaj yayınlamasına, yeni gelecek arkadaşlık isteklerini onaylamasına, en önemlisi ise hesabınızın kapatılmasını talep edebilmesine izin verilmiştir. Bunların dışında herhangi ekstra bir işlem yapılmasına kesinlikle izin verilmemiştir.

Facebook Hesap Varisi Nedir?

Facebook Hesap Varisi Nasıl Yapılır?

Hesap varisini belirlemek isteyen kullanıcı öncelikle Facebook hesabına giriş yapmalıdır. Ardından sağ üst köşedeki ok işaretine tıklayarak Ayarlar kısmına giriş yapmalıdır. Karşısına çıkacak olan Genel Hesap Ayarları sayfasında bulunan Hesabı Yönet seçeneğine tıklamalıdır. Açılacak olan sayfa üzerinden Facebook hesap varisi olmasını istediği arkadaşını belirleyebilir.

Kullanıcı, vefat etmesi durumunda hesabının işlemlerini yönetmesi için bir kişiye devredilmesi yerine direkt olarak silinmesini de talep edebilir. Bunun için aynı sayfada bulunan Hesabın silinmesini talep et seçeneğine tıklaması yeterli olacaktır.

Facebook Anıtlaştırılmış Hesap Nedir?

Anıtlaştırılmış hesap, bir Facebook kullanıcısının vefat ettiğinin tespit edilmesi sonrasında Facebook hesabını koruma altına alınmasıdır. Facebook tarafından anıtlaştırılmış hesapların isminin yanında Anısına şekline bir ifade yer almaktadır. Anıtlaştırılmış hesaplar başka kullanıcıların arkadaş önerileri kısmında görüntülenemez.

Kişinin hesabının kullanımı kapatılır. Fakat içerisinde bulunan paylaşımların arkadaşları tarafından görüntülenmesine, profilinde paylaşım yapılmasına izin vermişse bu paylaşımların yapılabilmesine izin verilir.

Bir önceki yazımız olan Paypal Hesabı Nasıl Silinir? başlıklı makalemizde paypal ve Paypal Hesabı Nasıl Silinir? hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Paypal Hesabı Nasıl Silinir?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478