Facebook Canlı Yayını Başlıyor!

Tartışmasız en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi olan Facebook artık canlı yayın özelliği ile kullanıcılarına özel bir uygulama başlatıyor. Önümüzdeki günlerde woisio.com, kullanıcılarına özel Facebook canlı yayını başlıyor! Facebook canlı yayını konusundaki merak gün geçtikçe daha da artıyor.

woisio.com kurucusu Müjdat Ayoğuz, Twitter paylaşım sitesinin Facebook’a göre daha açık bir iletişim ağı sunduğunu fakat Facebook içinde devam eden iletişim ağının çok daha etkili olduğunu belirtiyor. Bu neden ile Facebook canlı yayını konusunda daha dinamik bir potansiyel elde edileceğine inandığını belirtiyor.

Periscope ve Meerkat gibi internet canlı yayın uygulamaları özellikle Twitter gibi paylaşım siteleri üzerinde oldukça başarılı sonuçlar verdi. İnternet canlı yayınları konusunda Facebook üzerinde ise bu zamana kadar bir geliştirme yapılmamıştı. Facebook canlı yayını konusunda internet fenomenlerinin yoğun olarak kullandığı woisio.com Facebook canlı yayını konusundaki girişiminden oldukça umutlu.

Facebook üzerindeki kitlenin daha dinamik ve samimi bir arkadaş topluluğundan oluştuğunu belirten Müjdat Ayoğuz, canlı yayının bu dinamizmi tetikleyeceğini düşünüyor. Facebook canlı yayını kullanıcılara özel videolar yayını olarak başlatılacak ve sadece Facebook arkadaşları tarafından izlenebilecek.

Facebook’ta zaman geçiren kitleye bakıldığında arkadaş grubu içinde neşeli, komik ve eğlenceli olan kitlenin, büyük kalabalıklar önünde bu dinamizmi gösteremediği fakat arkadaş topluluğu içinde daha rahat hareket ettiği gözlemleniyor. Bu bakımdan Facebook canlı yayını ile çok daha aktif paylaşımların yapılması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan En Hızlı Şarj Olan Telefonlar başlıklı makalemizde en hızlı şarj olan telefonlar hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

En Hızlı Şarj Olan Telefonlar

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478