Facebook Arkadaşlarımız Listesinde Olmaması, Dünyanın Sonu Getirecek 8 Arkadaş Tipi

Facebook Arkadaşlarımız Listesinde Olmaması, Dünyanın Sonu Getirecek 8 Arkadaş Tipi

• Mesajlaşma Kısmında Çağ Atlayanlar
Bu biçimsiz şekildeki kişiler hepimizin listesinde en az 5 tane mevcuttur. Ne istediğini asla bilmezler. Sürekli mesaj yolu ile rahatsız ederler. Atsan atılmaz, satsan satılmaz denir ya hani tamda o cinsten arkadaştır bir de. En iyi yapılacak şey mesajı attığında hiç okumamak. Bırak abi mesaj uzay boşluğunda sonsuzluğa gitsin yoksa kurtulamazsın. Eğer mesaja cevap verdiyseniz acilen; Bir arkadaşa bakıp çıkıyorum formülüne geçin yoksa artık Facebook zevkiniz kalamayacak.

• Kezbanlık ile Normallik Arasındaki Çizgide Git Gel Yapanlar
Bu tarz kızlar arkadaş listemizin en başında gelir ve listenin olmazsa olmazıdır. Hani Demet Akalın şarkıları gibi rutin olarak bir isyanları vardır. Fakat isyanı neden ettiklerini kendileri dahi bilmezler. OLMAYAN bir diğer deyişle OLAMAYAN sevgili bu atarın, tutarın ve isyanın baş sebebidir. Rutin olarak yalnızlıkla ilgili şarkılar paylaşmaları bu isyanın anlatılma şeklidir bunlardan korkun.

• Evcil Hayvan Seviciliği ve Bilumum Sevimli Kedi Fotoğrafları Profili
Birde bu tarz insanlar var, sokakta gördükleri yaralı bir kediyi-köpeği veterinere götürmekten acizdir , fakat sempati kazanmak amacıyla her saat başı bir yavru hayvan fotoğrafı paylaşır. Bu tip arkadaşlar dışında bir de durumu dahada abartan tipler var ki;  kendi evcil hayvanlarına Facebook profili açarlar. Varsa öyle arkadaşlarınız hemen uzaklaşın oradan.

• Benim de Evlenme Vaktim Geldi Profili
Listemize gelinlik çağına gelmiş bayanlarla devam etmek istiyorum. Bu arkadaşlar genellikle gelinlik fotoğrafları, gelin başı fotoğrafları, gelin çiçeği fotoğrafları gibi paylaşım yapmayı nefes almaktan daha gerekli bilmiştir. Eğer bu tipimiz o gün şanslıysa arkadaşları evlenmiştir ve onların düğününde, kendi düğünüymüşçesine deliler gibi fotoğraflar çekilir, hatta albümler bile açar. Bu profil tipinin de sağından sağından gitmekte fayda var.

• “O Kadar Mutluyuz ki biz” Profili
Birçok kişinin listesinde bulunan bir diğer tür ise “aktivite tipi”dir. Her Cumartesi-Pazar deniz kenarından bir fotoğraf, hafta içi ise her gün de akşam gittiği bir partiden veya yemekten fotoğraf koymazsa komaya girebilme imkanı var .

• Karizmada Sınırları Zorlayan Erkek Tipi
Bu tür insanlar genelde Photoshop programlarını bir tasarımcıdan daha iyi kullanırlar. Fotoğrafların açıklamasına o kadar anlamlı yazılar yazılmalı ki o fotoğraf normalden çok beğeni alsın. Hatta dizi karakterleri gibi yataktan kalkış anları dahi tipik şekillerden olmak zorundadır bu kişilerin.

• Futbola Gönül Veren Facebook Arkadaşları
Bu tip insanlarda Facebook isimli sosyal medyayı sadece futboldan haber almak ve futbolla ilgili birşeyler paylaşmak amacıyla kullanırlar. Dikkat ettiyseniz profil fotoğrafındaki futbolla ilgili olan ayrıntıyı yakalayabilirsiniz.

• Bak Ben Buraya da Gittim Temalı Profiller
Bu tür değişik arkadaşlar gittiği her yerde Facebook’a fotoğraf atarlar.  Yakında tuvalette çekilen fotoğrafları Facebook’unda bir albüm olarak ayıracaklar. Tamam çok gezmek güzel şey de, gezdiğiniz yerlerdeki her metrekareyi de Facebook’a koymak nedir abi ya!

Bir önceki yazımız olan Vine Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde vine hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Tablet ve Telefonlarınızın Pil Ömrünü Uzatın

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478