Facebook Arkadaş Listesi Oluşturma Nasıl Yapılır ?

Facebook Arkadaş Listesi Oluşturma

Facebook Arkadaş Listesi Oluşturma Nasıl Yapılır ?

Facebook, dünya genelinde en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesidir. 2004 yılında kullanıcılara hizmet vermeye başlayan platform, internet kullanımının ilk yaygınlaşmaya başladığı dönemde en fazla tercih edilen platform olmasına rağmen son yıllarda yeni sosyal platformların büyük beğenilerle kullanılmaya başlaması sonrası popülaritesi belli ölçüde kayba uğramıştır.

Bu popülaritesini daha fazla kaybetmemek adına yeni güncellemeler ile kalitesini artırmaktadır.Yeni gelengüncellemesi ile facebook arkadaş listesi oluşturabilmektesiniz.Haliyle insanların kafasında Facebook Arkadaş Listesi Oluşturma Nasıl Yapılır ? sorusunu doğurmuştur.

Yazımıza başlamadan önce facebook arkadaş listesi oluşturma nasıl yapılır ? sorunuzdan önce bir facebook hesabınız olmalı ! TIKLAYARAK facebook indirme ve kayıt olma yazımızı inceleyebilirsiniz.

Facebook, kullanıcıların sohbet edebildikleri, beğendikleri içerikleri, düşüncelerini yayınlayabildikleri bir platformdur. Bazı kullanıcılar yapmış oldukları paylaşımların herkes tarafından görülmesini istemez bu nedenle gizlilik ayarlarını kullanarak sadece belli bir kesimin görmesini sağlarlar. Facebook paylaşımlarındaki gizlilik konusuna önem veren kullanıcıları için facebook arkadaş listesi isminde bir özellik geliştirmiştir. Bu özellik yardımıyla daha önceden belirlediğiniz kişiler ile Facebook Arkadaş Listesi Oluşturma yapabilir içerisinden hangilerinin paylaşımlarınızı görmesini istiyorsanız onları seçebilir ve gizlilik endişenizi giderebilirsiniz.

Facebook Arkadaş Listesi Oluşturma

Facebook arkadaş listesi bilgisayar üzerinden oluşturulabildiği gibi mobil cihazlar üzerinden de oluşturulabilmektedir. Bu makalemizde bilgisayar yani web tarayıcısı üzerinden nasıl oluşturulduğunu anlatacağız.

  • Öncelikle internet tarayıcınız üzerinden Facebook sitesine ve hesabınıza giriş yapınız.Facebook’a gitmek istiyorsanız Tıklayın!
  • Ardından ana sayfanın sol tarafında bulunan Keşfet menüsünün alt kısmındaki Diğerlerini Gör seçeneğine tıklayınız.
  • Devamı açılan menü içerisinde Arkadaş Listeleri seçeneğini göreceksiniz, bu seçeneğe tıklayınız.
  • Ardından karşınıza çıkacak sayfada daha önceden Facebook tarafından oluşturulmuş otomatik listeleri görebilirsiniz.
  • Bu sayfanın üst kısmında yer alan Liste Oluştur butonuna tıklayınız.
  • Açılacak pencereden oluşturacağınız listenin adını ve bu listeye eklemek istediğiniz kişileri ayarlayabilirsiniz.
Facebook Arkadaş Listesi Oluşturma Nasıl Yapılır ?
Facebook Arkadaş Listesi Oluşturma Nasıl Yapılır ?

Facebook Arkadaş Listesi Nasıl Kullanılır?

Yukarıda anlatılan adımları eksiksiz bir şekilde uygulayarak arkadaş listenizi oluşturabilirsiniz. Facebook sayfanızda paylaşmış olduğunuz gönderileri sadece oluşturmuş olduğunuz listede bulunan kişilerin görmesi için yapmanız gerekenler:

  • Facebook paylaşımları genellikle ana sayfa ve profil sayfaları üzerinde bulunan Gönderi Oluştur menüsü üzerinden yapılmaktadır.
  • Paylaşacak olduğunuz gönderinin alt kısmında yer alan Gizlilik seçeneğini kullanarak -genellikle Herkese açık ya da Arkadaşlar şeklinde görünür- gönderinizi kimlerin görebileceğini düzenleyebilirsiniz.
  • Bu gizlilik seçeneği kullanarak oluşturmuş olduğunuz facebook arkadaş listesini seçmeniz durumunda, gönderilerinizi sadece o liste içerisinde ekli bulunan üyelerin görebilmesini sağlayabilirsiniz.

Belirtmiş olduğumuz adımları uygulayarak arkadaş listesi oluşturabilmeniz mümkündür. Fakat Facebook çok popüler bir platform olduğu için sürekli olarak güncellemeler ve yenilikler getirdiği için, web sitesi ya da mobil uygulaması üzerindeki menüler yerleri değişebilmektedir. Bu yenilikler nedeniyle anlatmış olduğumuz adımları başarılı bir şekilde gerçekleştirmekte sorun yaşarsanız, yorumlar kısmını kullanarak bunu bize bildirebilirsiniz.

Facebook Arkadaş Listesi Oluşturma Nasıl Yapılır ?
Facebook arkadaş listesi oluşturma nasıl yapılır
?

Bir önceki yazımız olan Bosch Dünya da Bir İlk Olan Şeffaf Gözlük Teknolojisini duyurdu. başlıklı makalemizde Bosch Şeffaf gözlük ve Light Drive hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Bedava Netflix Hesapları 2020

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478