Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden olan Facebook bir arama çubuğuna sahip. Ve bu arama çubuğundan yaptığımız aramaları kaydetmekte. Pek çok kişinin bildiği üzere Facebook gelecek aramalarımızı kolaylaştırmak adına aramalarımızı kayıt altına alıyor. Özellikle bir arama nedeniyle karşımıza çıkan bir kişiyi, gelecekteki aramalarımızda görmek, pek de iyi olmuyor. Peki, Facebook‘un kaydettiği arama geçmişini nasıl temizleyeceğiz?

İlk önce Facebook sayfamızı açıyoruz daha sonra en üstteki mavi barın en sağında bulunan ok tuşuna basarak ‘’hareketler dökümü’’ butonuna basıyoruz. Hareketler dökümü sayfasının sol tarafında bulunan seçeneklerden ‘’daha fazla’’ seçeneğine basıyoruz.

Karşımıza çıkan seçenekler arasından ‘’ara’’ seçeneğini seçiyoruz. Son olarak açtığımız sayfanın sağ üst bölümünde yer alan “Arama Kayıtlarını Sil” seçeneğine tıklıyor ve açılan pencerede tekrar  “Arama Kayıtlarını Sil” butonuna tıklıyoruz. Eğer her şeyi tam olarak yaptıysanız arama kayıtlarınız silinmiş demektir.

Bir önceki yazımız olan Facebook Beğenme Kutusu Değişiyor başlıklı makalemizde Facebook, Facebook beğeni kutusu ve Facebook paylaşma kutusu hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Google Firmasından Not Alma Uygulaması

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478