EVGA resmi olarak dizüstü pazarına girdi

Bileşen pazarının büyük oyuncularından EVGA başarısını oyuncu dizüstü segmentine de taşımak için kolları sıvamıştır. EVGA SC17 firmanın ilk dizüstü modeli olarak sektöre giriş yaptı. Bilgisayar pazarının gerileme yaşadığı son dönemlerde ise ilk kez pazara girmeye hazırlanan firmalar bulunuyor ve bu firmaların hamleleri oldukça cesaretli bulunmakta. Huawei ile Xiaomi henüz resmen adım atmış değil fakat bileşen üreticisi EVGA CES 2016 fuarında pazara girdiğini resmen duyurmuştur.

11

Firma hali hazırda geçen senenin ortalarından beri bir oyuncu dizüstü modeli için hazırlık aşamasında. Hazırlıklar tamamlandı ve şimdi en güçlü oyuncu sistemlerinden birisi olmaya aday EVGA SC17 fuarda yerini almıştır. 3.6GHz saat hızına kadar çıkabilen Skylake-K serisi 4 çekirdekli Intel Core i7 6820HK işlemci anlaşılacağı üzere hız aşırtılabilmektedir. EVGA çok agresif bir hız aşırtma imkanı sunacağını belirtilmektedir. NVIDIA GeForce GTX 980M ekran kartı ile desteklenen modelde 17.3 inçlik 4K ekran kullanılmaktadır. Cihaz hem Nvidia G-Sync uyumlu hem de standart versiyonlara sahip olacaktır. USB 3.1 Type-C desteğinin yer aldığı oyuncu dizüstü bilgisayarının kalınlığı ise 2.65cm civarındadır. Kasa tek parça alüminyum alaşımdan imal edilmiştir. Cihazın kullanım süresi 4 saat civarında olması bekleniyor.

Soğutma tarafındaki tecrübesini dizüstü modeline de taşımış olan EVGA en iyi işlemci – grafik kartı soğutma konseptini hazırladığını belirtmektedir. Cihazın termal tasarımı ile 165Watt seviyesini kaldırabilecek şekilde tasarlanmıştır. GSKILL imzalı 2666MHz 16GB RAM belleğe yer verilen cihazda 2TB HDD ile 256GB’a kadar M.2 SSD çözümleri kullanılmaktadır. Oyuncular tarafından da oldukça beğenilen bir marka olan EVGA bu bilinirliğinden yararlanarak pazarda kendisine pay arayacaktır. Bu bakımdan firmanın başarısı da merakla beklenmektedir. EVGA SC17 oyuncu dizüstü bilgisayarının ne zaman piyasaya çıkacağı veya fiyat seviyesinin ne olacağı açıklanmamıştır.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayarınızı 'Remix' le Androide Dönüştürebilirsiniz, Hem de Ücretsiz! başlıklı makalemizde CES 2016, Jide ve Remix işletim sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Lenovo Vibe P1 İncelemesi!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478