Evde Kalırken Yeni Şeyler Keşfedebileceğiniz 3 Mobil Uygulama

Koronavirüs salgını döneminde birçoğumuz evde kalmaya çalışıyoruz. Pandeminin bir aran önce sona erebilmesi için fiziksel teması en aza indirmek ve dışarıya acil ihtiyaçlar dışında çıkmamak gerekiyor. Ancak bu durum, sosyalleşmeye alışmış olan bizler için epey zorlayıcı. Durum ilk ortaya çıktığından beri çok sayıda marka kişilerin evde eğlenceli vakit geçirebilmesi için online çözümler sunuyor. Bu yüzden biz de evde kalırken yeni şeyler keşfedebileceğiniz mobil uygulamalar hakkında konuşmak istedik.

Evde Kalırken Müzeleri Gezebileceğiniz: Google Arts & Culture

l Boyut: 23 MB

l Geliştirici firma: Google LLC

l İndirilme sayısı: 5.000.000 + kişi

l Ortalama Puan: 4,1 yıldız

Evde Kalırken

Google Arts & Culture mobil uygulaması sayesinde birçok farklı mekana telefonunuzdan erişebiliyorsunuz. Online erişime açık müzeleri noktasal olarak görebileceğiniz uygulama sayesinde farklı kültürleri keşfedebilirsiniz. Antik yapılar ve resimler ile ilgileniyorsanız bu uygulama şu dönemde indireceğiniz mobil uygulamalar arasında mutlaka yer almalı. Evde kalırken kullanılabilecek uygulamalardan ilki olarak sizlere bu uygulamayı tanıttık.

Gökyüzünü Gözlemleyebileceğiniz: SkyView Lite

l Boyut: 50 MB

l Geliştirici firma: Terminal Eleven

l İndirilme sayısı: 10.000.000 + kişi

l Ortalama Puan: 4,4 yıldız

SkyView Lite

Eğer yıldızlar ve gökyüzü ile yakından ilgiliyseniz bu uygulama tam size göre. SkyView Lite, sadece cep telefonunuzu kullanarak gökyüzündeki yıldızları ve gök cisimlerini görmenizi sağlıyor. Üstelik cisimlerin hem günümüzdeki hem de geçmişteki ve gelecekteki hallerini görebiliyorsunuz. Kullandığınız cihaz artırılmış gerçeklik teknolojisini destekliyorsa daha etkileyici görüntüler elde etmeniz de mümkün. Evde kalırken kullanılabilecek uygulamalardan ikincisi olarak sizlere bu uygulamayı tanıttık.

Çizim İçin Mobil Uygulamalar: SketchAR

l Boyut: 48 MB

l Geliştirici firma: SketchAR Inc

l İndirilme sayısı: 500.000 + kişi

SketchAR

l Ortalama Puan: 4,0 yıldız

Hem App Store’da hem de Play Store’da birçok çizim uygulaması mevcut. Ancak gerçek bir kağıda çizim yapmanın verdiği tat hiçbir şeyle kıyaslanamaz. Eğer evde kaldığınız şu günlerde çizim yeteneğinizi geliştirmek isterseniz SketchAR size dijital kağıda çizim yapma fırsatı sunuyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan uygulama, çizdiğiniz desenleri gerçek objelere dönüştürüyor.

Okunacak Şeyler Bulabileceğiniz: Goodreads

l Boyut: 28 MB

l Geliştirici firma: Goodreads

l İndirilme sayısı: 10.000.000 + kişi

l Ortalama Puan: 3,8 yıldız

Goodreads

Kitap okumak çok önemli ve de eğlenceli. Ancak kitap satın almak hem çok masraflı hem de günümüzde sürdürülebilirliğe ters. Bir de tabii ne okuyacağınızı bulma sorunsalı mevcut. Bunun için geliştirilmiş mobil uygulamalar olsa da Goodreads çok farklı, çünkü çok geniş bir veri tabanına sahip. Uygulamada yer alan iki milyardan fazla sayıdaki kitap içinde ilginizi çeken bir şeyler bulmak mümkün olacak. Üstelik hem kitaplar hem de yazarlarla ilgili incelemeler kısmı işinizi daha da kolaylaştırabilir.

Bir önceki yazımız olan 1-APU Nedir? 2-APU İşlemci Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde apu ve apu nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

1-APU Nedir? 2-APU İşlemci Ne İşe Yarar?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478