Etkin Sosyal Medya Yönetimi

Gelişen teknolojiyi insanlığın kendine uyarladığı alanlardan birisi de sanırız sosyal medya. Genel anlamda baktığımızda bundan yıllar önce yaptığımız birçok davranışı bugün farklı bir platformda yapar olduk. Sosyal medya içerik olarak oldukça fazla olsa da insanlar kendilerine hitap eden kanalları hemen bulup o yönde yoğunlaşıyorlar. Ama ne açıdan bakarsanız bakın sosyal medyanın bu derece aktif olması özellikle geniş pazar payını da kullanıcılarına sunmuş oluyor. Bu açıdan bakıldığında firmalar için sanal kimliklerinin ön plana çıkmasının en etkin yerlerinden birisi de sosyal medya dediğimiz içerikler oluyor. Öncelikle firmaların bu kanalları doğru ve etin kullanabilmesi için doğru analizleri yapabilmesi ve sitesini doğru backlink alacağı ortamlarda sunması gerekiyor.

Strateji Belirleme Ve Uygulama

Sosyal medyada yer almadan önce iyi bir strateji belirlemeniz gerekiyor. Uygulamaların ardından kesinlikle iyi bir raporlama sitemine ihtiyacınız olacaktır. Bunun için yardımcı SEO araçları kullanılabilir. Geri dönüş sağlanıp sağlanmadığı, sağlandı ise bu ziyaretçilerin hangi içerikler ile ilgilendiği, sağlanmadıysa neden sağlanmadığının sorusunun cevabı aranmalıdır. Siteniz ile tanıttığınız firmanıza ulaşacak insanlar ile gerek müşteri temsilcinizin gerekse diğer birimlerinizin etkileşim konusunda yetenekli olmaları gerekmektedir. Sosyal medya üzerinden işlemlerin hedef kitlenin ve potansiyel müşterilerin alışkanlıkları izlenmeli ve bu değerlendirmeler ile elde edilen sonuçlar acil olarak uygulamaya konulmalıdır. Tüm sosyal medya araçları incelenerek etki alanlarının belirlenmesi ve bu alanlar yardımı ile sizin sitenizin de etkisinin arttırılması gerekir.

Marka ve İmaj Konularını Değerlendirme

Tüm bunları yaparken firmanızın bir duruşu, kimliği ve marka imajı olmalıdır. Müşteriler sitenizi ziyaret ettiğinde, ziyaret sebepleri ile bağlantılı sonuçlar elde edebilmelidir. Bu yüzden marka imajı iyi belirlenmeli ve bu imaj kullanıcılara sosyal medya üzerinden etkin şekilde yansıtılabilmelidir. Reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı silinmeli kullanıcı beni nasıl fark eder sorusu kendimize sorulmalıdır. Birçok farklı zevk, kültür ve cinsiyetten insanın yer aldığı bu sosyal platformlarda var olabilmek ve etkin kullanım sağlayabilmek adına markanızın fanatiklerinin de oluşturulması gerekmektedir. Sizlere her konuda destek verecek iyi bir marka danışmanı sayesinde en etkin içeriği kullanıcılara sunacağınızı asla unutmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Yeni Whatsapp Bilinmeyen Özellikleri başlıklı makalemizde Whatsapp bilinmeyen özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Be My Eyes – Canlı Yayın Uygulaması

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478