Eski Oyunlar Nintendo İle Yeni Platformda!

Nintendo‘nun oyun konsolu olan Wii U, satış rakamlarıyla beklediğini elde edememişti. Firma, bu konuyla ilgili yeni çalışmalar yapmaya başladı.

Nintendo firması, son olarak eski oyunları yeniden canlandırma yoluna gitti. Bu yolla eski konsol oyuncularının ilgisinin çekilmesi amaçlanıyor. Özellikli 80’li yılların sonunda ve 90’lı yılların başında yaygın olan oyunlar tekrar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Mario Golf Geliyor!

Nintendo, sanal konsol sistemi adı verdiği sistemle eski oyunları yeni konsoluna taşımayı başardı. Böylece eski konsollarda yer alan efsane oyunlarını yeni konsollara taşımayı başardılar.

Eski oyunlardan yeni konsola aktarılan oyunlardan biri Mario Golf oldu. Mario Golf oyunu, geliştirilmiş grafikleriyle Wii U platformundaki yerini aldı.

mario

Mario Golf oyununda, 10 oyun seçeneği kullanıma sunulmuş durumda. Bunun yanı sıra, oynanış konusunda da rahatlık sunan oyunda, yerel multiplayer seçeneği aktif. Yani oyunu konsol başında, çok kişili olarak oynamanız mümkündür.

Mario Golf oyununda renkler de daha parlaklaştırılmış durumda. Böylece oyun daha canlı renklerle oynanabilecek. Grafikler ve oyunun işlenişi bakımından sizi eski yıllara götürecek olan bu oyun, 9.99 dolar ücreti ile raflardaki yerini alacak. Oyun, şimdiden bağımlılarını heyecanlandırmış durumda.

VS Excitebike Geliyor!

Nintendo‘nun duyurusunu yaptığı oyunlardan biri de VS Excitebike oyunu oldu. 1988 yılına adeta damga vuran oyun, engellerle dolu olan parkuru motosiklet ile geçmenize dayanıyor.

VS Excitebike oyunu grafik anlamında eski yapısını koruyor. Bu da tam anlamıyla nostaljik bir yolculuk yapmanızı sağlıyor. O dönemin heyecanını yeniden yaşamanız mümkün olmaktadır.

vs

 

VS Excitebike oyununun müzikleri ise düzenlenmiş durumda. İki kişi Wii U başında heyecanlı ve klasik bir yarış yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yaptığınız tur zamanlarıyla da mücadele etmeniz mümkündür.

VS Excitebike oyunu 4.99 dolar fiyatı ile satışa sunulacak. Oyuna, o dönemde ilgi gösteren kitlenin yine ilgi göstermesi bekleniyor. Oyunun satış rakamlarını olumlu etkileyeceği düşünülüyor.

Mario Golf ve VS Excitebike oyunları beklenen satış rakamlarını getirir mi bilinmez ama eski dönemlerde bu oyunlara müdavim olan oyuncuların heyecanı şimdiden katlanmış durumda. Bakalım satışlar ne durumda olacak ve firma amacına ulaşabilecek mi?

Bir önceki yazımız olan PES 2016 Ön İnceleme! başlıklı makalemizde konami, oyun ön inceleme ve Pes 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

PES 2016 Ön İnceleme!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478