En Yüksek SAR Değeri Olan Telefonlar!

Telefon alırken dikkat edilecek en önemli noktalardan biri de, SAR değeri. Telefon alırken genelde dikkat ettiğimiz noktalar, tasarımı, kamerası, performansı gibi noktalar oluyor ve telefon alırken bakmamız gereken en önemli noktayı kaçırıyoruz. Bu nokta ise telefonun radyasyon yani SAR değeri. SAR değerinin olması gereken bir sınır değeri var ve Avrupa’da bulunan Sağlık kuruluşlarının belirlediği bu değer, 1W/kg iken, Amerika’da ise 2 W/kg değerine kadar izin veriliyor.

sar DEĞERİ

Bundan dolayı da Avrupa’da ve Amerika’da farklı SAR değerleriyle satışa sunulmuş durumda. Bu nedenle biz de, en yüksek SAR değerine sahip olan telefonlar hakkında bilgi edinmekte fayda var:

Motorola serisi cep telefonlarının SAR değeri oldukça yüksek. Örneğin Motorola Droid Maxx ve Motorola Droid Ultra cep telefonlarının SAR değerleri 1.54 W/kg. Bir zamanlar oldukça popüler olsalar da, Motorola’nın SAR değeri konusunda sınıfta kaldığını söylemek gerek.  Geçen yıl çıkarılan Motorola Moto E’nin SAR değeri ise 1.5 W/kg. SAR değeri yüksek olan telefonlardan biri de, ülkemizde pek satılmayan bir model olan 1.49 W/kg ile Alcatel One Touch Evolve. 1.49 W/kg SAR değeri yüksek olan bir diğer telefon olan Huawei Vitria.  Qualcomm Snapdragon S4 Pro Plus Çipset kullanan Vitria 2013 yılında çıkmış. En yüksek SAR değerine sahip olan diğer telefonlar ise,

Kyocera Hydro Edge,

Kyocera Kona,

Kyocera Hydro,

Blackberry Z10,

Blackberry Z30,

ZTE Source,

ZTE Warp 4G,

Nokia Lumia 925,

Nokia Lumia 928,

Sonim XP Strike,

Kyocera Hydro Elite,

T-Mobile Prism 2,

Virgin Mobile Supreme,

Sprint Vital,

Sprint Force telefonlar.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Marc Zuckerberg Facebook'tan Bir Süre Uzak Kalacak! başlıklı makalemizde Facebook ve Marc Zuckerberg hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Marc Zuckerberg Facebook’tan Bir Süre Uzak Kalacak!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478