En İyi Mesajlaşma Uygulamaları Neler?

Akıllı telefonlarda kullanılan en iyi mesajlaşma uygulamalarının hangileri olduğuna şöyle bir bakmakta yarar var: Mobil internetin giderek yaygınlaşmasından dolayı telefonlarda mesajlaşma servislerinin de oldukça ilgi görmeye başladığını söyleyebiliriz. Bu ilginin farkında olan firmalar ise, çalışmalarının büyük çoğunluğunu mesajlaşma servislerini geliştirmeye ayırıyorlar ancak bu mesaj servisleri kullanıcılar tarafından her zaman ilgi görmüyor. Kullanıcıların en yoğun olarak ilgi gösterdiği mesajlaşma servislerinden ilki, Tictoc Messenger Uygulaması. Tictoc Messenger uygulamasını kullanarak arkadaşlarınızla ücretsiz mesajlaşabileniz mümkün. Hatta yurt içinden başka yurt dışındaki arkadaşlarınızla da ücretsiz mesajlaşabiliyorsunuz. Ayrıca Tictoc Messenger’da geçmişte gönderdiğiniz mesajlar saklanmıyor. Tictoc Messenger’i Dropbox hesabınızla bağlantılı olarak kullanabilirsiniz.

line uygulaması

En çok ilgi gören uygulamalardan bir diğeri de, WeChat adlı uygulama. WeChat uygulamasında ücretsiz sesli arama ve görüntülü konuşma özelliği bulunuyor. TRUST sertifikası bulunan uygulamanın en önemli özelliklerinden biri de, güvenlik ve gizlilik özelliğine sahip olması. WeChat uygulamasının daha çok yeni arkadaşlar bulmak için kullanıldığını da ayrıca belirtelim.

Telefonunuzda mesajlaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer uygulama ise, Ruslar tarafından geliştirilen Telegram uygulaması. Telegram’ın en dikkat çeken özelliği, WhatsApp’a çok benzemesi. Telegram uygulamasında bulunan gizli mesajlaşma özelliği sayesinde mesajlarınızı başkaları göremiyor. Sesli mesajlaşma imkanınızın bulunduğu Telegram’da 1 GB’a kadar dosya paylaşabilir ve 200 kişiye kadar da grup sohbeti yapabilirsiniz.

Ve tabii ki Snapchat uygulaması. Bu uygulamanın birçok kullanıcısı olduğunu söylemeye gerek yok. Snapchat uygulamasında, gönderdiğiniz mesajlar ve uygulamalar bir süre sonra yok oluyor. Kullanıcıların en çok tercih ettiği bir başka uygulama ise Line. Line uygulamasında sesli ve görüntülü arama ücretsiz.

Bir önceki yazımız olan Facebook'un İntihar Önleme Servisi Devrede! başlıklı makalemizde Facebook, intihar ve İntihar önleme servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Android 6.0.1 Güncellemesi Yayınlandı-Emoji Devrimi Yaşanacak!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478