En Hızlı Şarj Olan Telefonlar

Hepimiz günümüzün büyük bir kısmında iletişim ihtiyacımızı telefonlarımız ile karşılıyoruz. Bu ihtiyacımıza hızlı bir şekilde cevap veren en hızlı şarj olan telefonlar konusunda daha çok araştırma yapılıyor. İşte o telefonlar Samsung ve Asus olarak karşımıza çıkıyor.

Yapılan araştırmalarda akıllı telefonların artık arka kapağına sabit olarak yerleştirilen ve değiştirilemeyen bataryalar daha hızlı şarj olma özelliği taşıyor. En hızlı şarj olan telefonlar arasında Asus Zenfone 2 ve Samsung Galaxy S6 30 dakikada bataryanın yarısından fazlasını doldurma özelliğine sahip. Samsung Galaxy S6 cihazının tamamen dolması 1 saat 22 dakikayı bulurken Asus Zenfone 2 15 dakikada bataryanın 3 te 1 ini dolduruyor.

En hızlı şarj olan telefonlar incelendiğinde yeni nesil cihazların beklenen performansı göstermediği görülüyor. Akıllı cihazlardan Google Nexus 6, LG4 ve Motorola Droid Turbo gibi cihazlar da en hızlı şarj olan telefonlar arasında yer alıyor. Yeni nesil cihazlar arasında gelen One Plus 2, Apple Iphone 6 ise beklenen hızlı şarj özelliğini gösteremiyor.

En hızlı şarj olan telefonlar bataryanın arka kapağa sabitlenmesi ile daha hızlı şarj olma özelliği kazanıyor. Kullanıcıları değiştirilemeyen özellikte olması rahatsız etse de zaman bakımından sağladığı avantaj sayesinde bu rahatsızlığı tölere edebiliyor. En hızlı şarj olan telefonlar zamanın en çok tercih edilen cihazlarından.

 

Bir önceki yazımız olan Wacom Inkathon mürekkep internetini güçlendirecek başlıklı makalemizde Inkathon ve wacom hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Wacom Inkathon mürekkep internetini güçlendirecek

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478