En Çok Şarj Tüketen Uygulamalar Hangileri?

Antivirüs Yazılım şirketi AVG’nin yaptığı açıklamaya göre en fazla şarj tüketen 10 uygulama şu şekilde:

1-Face Book Uygulaması: Dünya üzerinde en fazla ziyaret edilen 2. site olan ve 1.44 milyar kullanıcısı bulunan Face book uygulaması, en fazla şarj yiyen uygulama olarak karşımızda.

2-Google Play Uygulaması: En fazla ziyaret edilen site ünvanına sahip olan Google Play, Google Play Store’dan aldığı uygulamaları güncellemek için kullandığı hizmetler oldukça fazla şarj tüketiyor. Bu nedenle güncelleme hizmetini almadan önce telefonunuzu şarja takmanızda fayda var.

3- Facebook Sayfa Yöneticisi Uygulaması: Facebook’un kullanıcılarına yardım etmek üzere hizmet verdiği bu site, en fazla şarj yiyen uygulamalardan biri olarak 3. sırada yerini alıyor.

4-BBM Sohbet Uygulaması: Blackberry ile başlayan daha sonra ise İPhone Platformunda oldukça popüler bir sohbet uygulaması olan BBM sohbet uygulaması, şarjın en fazla tüketildiği ortamlar arasında yerini alıyor.

5-Words With Friends Uygulaması: En sevilen kelime oyunlarından biri olan bu oyun, sık sık ziyaret edilmesinden dolayı şarjınızı umduğunuzdan daha erken tüketebilir.

6- Instagram Uygulaması: Şu anda en popüler fotoğraf uygulamalarından biri olarak öne çıkan Instagram uygulamasının, en çok şarj yiyen uygulamalardan biri olduğunu söylemek mümkün.

Pinterest

7-Facebook Messenger Uygulaması: Görünen o ki telefonlarımızın bataryasını en çok Facebook uygulamaları için tüketiyoruz. Facebook, Facebook sayfa yöneticisi ve Instagram derken bir başka Facebook uygulaması olan Facebook Messenger uygulaması da en çok şarj tüketen uygulamalardan biri olarak 7. sırada yerini alıyor.

8-ooVoo Uygulaması: Karşınızdaki kişiyi görerek sohbet etmenizi sağlayan uygulamada, görüntülü arama ve ses kaydı ulaştırma gibi kullanıcı isteklerini karşılamak amaçlanmış. Ancak bu uygulamanın da diğerleri gibi en bariz özelliği fazla şarj tüketmesi.

9-ChatOn Uygulaması: Günümüzde kullanılan diğer pek çok sohbet uygulaması gibi bir sohbet uygulaması olan ChatOn uygulaması, en çok şarj yiyen uygulamalardan bir tanesi.

ChatOn

10- The Weather Channel Uygulaması: Her ne kadar sıradan bir hava durumu uygulaması olsa da, The Weather Channel uygulaması da oldukça şarj yiyen uygulamalar arasında.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp'ın Senelik Kullanım Ücreti Kalktı, Üstelik Reklam da Yok! başlıklı makalemizde Jan Koum ve whatsapp hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

WhatsApp’ın Senelik Kullanım Ücreti Kalktı, Üstelik Reklam da Yok!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478