En Çok İzlenen Oyun Videoları Açıklandı!

Dünya’nın en popüler video paylaşım sitesi olan Youtube, Ağustos ayında en çok izlenen oyun videolarının listesini açıkladı.

Piyasadaki oyunlar için bu listenin büyük bir önemi var çünkü bir oyunun videosunun izlenme oranı ile popülerliği arasında doğru oran mevcut. Yani hangi oyun fazla izleniyorsa, o oyun daha popüler bir hale geliyor.

İncelemeler Başta

Youtube‘de oyun videolarına bakıldığında, oyun inceleme videolarının başlarda olduğunu görmekteyiz. Teknoloji sayfaları tarafından Youtube‘a yüklenen bu tarz videolar ile kullanıcılar oyunlar hakkında bilgiye sahip olmaktadır.

Oyun incelemeleri ile yeni çıkan oyunlar hakkında bilgi sahibi olunmaktadır. Bunun yanı sıra oyunlarla ilgili teknik bilgiler de bu tarz videolarda yer almaktadır.

Oynanış Videoları da Revaçta

Youtube‘da son dönemlerde oynanış videolarının son derece popüler olduğunu görmekteyiz. Oyunların tamamı ya da bir bölümünün oynanışını gösteren videolar ile kullanıcılar zorlandıkları bölümleri nasıl geçecekleri ile ilgili bilgi sahibi olmaktadır.

Oynanış videoları ile birlikte, özellikle macera oyunlarında silah kullanımı, gizlenme, bölüm geçme gibi konular gösterilmektedir. Bu da bölümlerde takılan oyuncular için tek çıkış kaynağı olmaktadır.

until

İşte Liste

1 – Until Dawn

2 – Call of Duty: Black Ops III

3 – Madden NFL 16

4 – Pac-Man 256

5 – Superhot

6- Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

7 – Super Mario Maker

8 – Gears of War

9 – H1Z1

10 – World of Warcraft

Listede genellikle FPS yani First Person Shooter oyunlarının olması dikkat çekiyor. PS4 için özel üretilen Until Dawn oyunu listede ilk sırada yer alarak ne kadar popüler olduğunu gösterdi.

Listede yer alan Madden NFL 16 oyunu ise daha çok Amerika Kıtasında ki oyuncuların yoğun bir şekilde izlemesi nedeniyle listede yer aldı. Ayrıca Super Mario Maker, Pac-Man gibi eski oyunların yeni konsollara geldiği oyunlarda dikkat çekmeye devam etmektedir.

Oyun dünyasında popülerlik konusunda etkili olan Youtube izlenme sayılarında durum bu şekilde gerçekleşti. Elbette ki bu sayılar tek başına bir gösterge değildir ancak önemli bir gösterge olarak kabul görmektedir.

Bakalım Eylül ayı içerisinde hangi oyunların videoları başlarda yer alacak ve hangi oyunlar daha popüler bir şekilde yer alacak?

Bir önceki yazımız olan FIFA 16'da Üç Büyüklerin Güçleri Açıklandı! başlıklı makalemizde fifa 16, fifa 16 bilgiler ve fifa 16 demo hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Yeni iPhone Geliyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478