EA Games Mağazadan Kalkacak Oyunları Açıkladı!

Oyun devi, Electronic Arts, mobil oyunları konusunda bugün önemli bir açıklama yaptı. Ek paket politikası ile eleştirilen Amerikalı bilgisayar oyun üreticisi EA Games yaptığı son açıklama ile de tepki topladı.

Electronic Arts firması, mobil oyunlardan 2 tanesinin mağazadan kalkacağını ve bu oyunlara güncelleme gelmeyeceğini açıkladı. Böylece 2 oyun, işletim sistemi güncellemesinin ardından oynanamayacak duruma gelecek.

dead

Dead Space Kalkıyor!

EA Games tarafından yapılan açıklamaya göre, güncelleme gelmeyecek oyunlardan biri Dead Space olacak. Android ve iOS işletim sistemlerinde beğeniyle oynanan bu oyun, yeni sürümler için artık güncellenmeyecek.

Dead Space, uzayda geçen bir macera oyunu. Görsel efektler ile dikkat çeken oyunun kaldırılması, önemli bir kitleyi hayal kırıklığına uğratacak. Oyun çıktığı günden itibaren sadece Android platformunda 200 binin üzerinde indirme gerçekleştirdi.

Dead Space oyunu, mobil cihazlar için satın alınan ve ücret karşılığı oynanan, gelişmiş bir savaş oyunuydu. Oyun beğeniyle oynanıyordu. Artık cihazınızı güncellediğinizde bu oyunu oynayamayacaksınız.

mass

Mass Effect Infiltrator Kalkıyor!

EA Games tarafından yapılan açıklamaya göre, mağazadan kalkacak diğer mobil oyun, Mass Effect Infiltrator olacak. Bu oyun, Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarda beğeniyle oynanıyordu.

Mass Effect Infiltrator oyunu, macera türünde bir oyun. Görsel anlamda oldukça beğenilen yapım uzayda geçen macerayı anlatıyordu. Oyunda, gelişmiş silahlar ve değişik türde düşmanlar yer alıyordu.

Mass Effect Infiltrator oyunu çıktığı andan itibaren sadece Android platformunda 200 binin üzerinde indirilme sayısı elde etmişti. En son Ocak 2014’te güncellenen oyunun artık güncellenmeyeceği ve tamamen kaldırılacağı açıklandı.

EA Games tarafından bu iki önemli oyunun mağazadan kaldırılacağının açıklanması, oyunu takip edenler tarafından tepkiyle karşılandı. Cihazlarındaki işletim sistemi sürümünü güncelleyen kişiler, oyunlardaki takılma problemlerinden yakınıyordu. Böylece, oyunların mobil mağazalardan kalkacağı ve artık güncellenmeyeceği bilgisi de kesinleşmiş oldu.

Bu iki oyun cihazlarında yüklü olan kişiler, işletim sistemini güncellemeden oyunun keyfini çıkarsınlar. Artık herhangi bir güncellemesi olmayacak oyunlarda sona yaklaşanlar da işletim sistemini geç güncellesinler.

Bakalım EA Games yapılan eleştirilere nasıl bir cevap verecek ve başka hangi mobil oyunlar hangi akıbete uğrayacak?

Bir önceki yazımız olan Türk Mobil Oyun: Liqmo İncelemesi başlıklı makalemizde ios oyunları, liqmo ve liqmo inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Türk Mobil Oyun: Liqmo İncelemesi

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478