Dünyada ilk çift bataryalı akıllı telefon üretildi

Akıllı Telefon Kullanıcılarını Sevindiren Haber

Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük şikâyeti şüphesiz şarj ömrünün çok kısa olmasıdır. Bugüne kadar akıllı telefon kullanıcılarının şikâyetini çözmek için pek somut adımlar atılmamış olsa da bu haber tüm akıllı telefon kullanıcılarını sevindireceğe benziyor.

Akıllı telefonlar içinde barındırdığı bir çok uygulamayı çalıştırmak için çok yoğun bir şekilde güç harcarlar bu da akıllı telefonların şarjlarının çok erken bitmesine neden olur. Bu sorunun çözümü için şimdiye kadar pek somut adımlar atılmamış olsa da Çin’den gelen bir haber akıllı telefon kullanıcılarını umutlandırdı. Çin’de neredeyse hiç bilinmeyen bir telefon şirketi çift bataryalı akıllı telefon üreterek bu büyük sorunun önüne geçmeye çalışıyor. Çin’de seri üretimine başlanması planlanan Innos D6000 akıllı telefon modeli içinde bulunan iki batarya sayesinde şarj ömrü daha uzun gidecek. Telefonda 2480 mAh’lık dahili bir batarya ve onun üzerinde 3520 mAh’lik çıkarılabilir bir batarya bulunacak. Innos D6000 akıllı telefon modelinin üreticileri bu modelin şarjının yoğun kullanım durumunda 4 – 5 gün gideceğini kullanıcılarına vaat ediyor. Innos D6000 akıllı telefon modelinin içinde iki batarya bulunmasına rağmen telefonu oldukça ince ve hafif tasarlanması büyük beğeni toplamaya yetti. Çift bataryalı akıllı telefon 11.9 mm kalınlığında ve 188 gr hafifliğinde. Innos D6000 akıllı telefon Gorilla Glas 3 ile korunmasını sağlayan 5.2 inçlik ekrana sahip. Akıllı telefon 3 Gb lık ram miktarına, 16 mp ana kamera ve 5 mp ön kameraya sahip. Çift bataryalı akıllı telefon modeli Innos D6000 280 dolarlık fiyat ile satışa çıkacağı söyleniyor.

Bir önceki yazımız olan En Dayanıklı Akıllı Telefonlar başlıklı makalemizde En dayanıklı akıllı telefonlar ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

En Dayanıklı Akıllı Telefonlar

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478