Dropbox Paper Duyuruldu!

Döküman hizmetleri konusunda piyasaya iyice hareketlenmeye başladı. Google tarafından sunulan Dökümanlar hizmetine karşılık rekabet içinde olmayı hedefleyen Dropbox tarafından Paper‘ın duyurusu yapıldı.

Dropbox firmasının yeni hamlesi olan Paper, metin düzenleme konusunda önemli yenilikler sunarken, aynı zamanda farklı kullanıcıların aynı döküman üzerinde düzenleme yapabilmesini sağlıyor. Bu da hizmeti ön plana çıkarmayı başarıyor.

Dropbox Paper Nasıl Çalışıyor?

Dropbox Paper, şimdilik çok fazla bir özellik sunmuyor. Yine de fotoğraf ve video ekleme konusunda ön plana çıkıyor. Eklemeyi düşündüğünüz video ya da fotoğrafın Dropbox linkini yapıştırmanız durumunda otomatik olarak video ve fotoğrafa dönüşüm sağlanıyor. Bu hizmet YouTube gibi web servisleri için de yapılabiliyor.

Hazırladığınız metinde video ve fotoğrafın yanı sıra bir Dropbox hesabını etiketlemeniz mümkün olacaktır. Örneğin yapılacak işler listesi hazırlamak istediğinizde kişilerin hepsine tek tek söylemek yerine metinde @ işaretinin ardından Dropbox kullanıcı adını yazmanız yeterli olacaktır. Bu da zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

dropp

Dropbox, kısa vadede önemli atılımlar yapmayı hedefliyor. Bu doğrultuda Hackpad‘i satın alan firma, bu sayede yeni ve aktif kullanıcılar edinecek gibi görünüyor. Bunun yanı sıra, firma yetkilileri hedeflerini kullanıcıların belirleyeceğini söylüyorlar. Yani kullanıcıların dökümanlar konusundaki alışkanlıkları firmanın yeni yatırımlarını belirleyecek.

Dropbox Paper ile ilgili özellikle dökümanlarla işi olan kişiler büyük bir merak içinde. Günlük, haftalık, aylık program hazırlayanlar, firmaları için tüm bilgileri tutanlar özellikle bu uygulamadan faydalanacaktır. Yine, dökümanlarına fotoğraf, video gibi medya ögeleri eklemek isteyenler bu uygulamadan faydalanacaktır.

Dropbox Paper şu an için genel kullanıma açık değil. Yine de firmanın resmi sayfasını ziyaret ederek uygulamayı ilk kullanan kişiler arasında yer alabilirsiniz. Bu konuda gerekli isteği iletmeniz yeterlidir.

Bakalım Google ve Dropbox gibi firmaların sunduğu döküman hizmetine başka hangi firmalar katılacak? Bu konuda hizmet veren firmaların sayısı arttıkça kalite de beraberinde artacaktır. Artık her türlü yazışmanın internet üzerinden yapıldığı günümüzde bu tarz programlar son derece büyük bir önem arz etmektedir.

Dropbox Paper‘ın genel kullanıma açılmasını büyük bir merakla bekliyoruz. Bakalım program nasıl bir gelişim gösterecek?

Bir önceki yazımız olan Microsoft'tan Büyük Başarı! başlıklı makalemizde hibrit bilgisayarlar, Microsoft ve microsoft surface book hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

SanDisk’in satılacağı iddiası gündemde

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478