Dönem Sonu Yaklaşırken Bu Not Hesaplama Uygulaması Çok İşinize Yarayacak!

Finallerin yaklaştığı şu günlerde, öğrencilerin en çok yaptıkları ya da yapmayı sevdikleri işlerden biri, tabii ki not hesaplama işlemi. Yılın en çok ders çalışıldığı ( hatta öğrencilerin akşamdan sabaha kadar hunharca ders çalıştıkları dönem demekte mümkün,) bunaltıcı final sınavlarından yeterli notları alıp geçmek bütün öğrenciler için hayati öneme sahip. Devamsızlıktan kalmayan ve sınavdan yeterli not almayı oldukça önemseyen öğrenciler için bu önemin farkında olan Bildirbana adlı geliştirme ekibi, “Not hesapla” isimli bir uygulama geliştirerek öğrencilerin imdadına yetişmiş durumda çünkü bu uygulama sayesinde öğrenciler, finallerden geçmek için almaları gereken notu ya da sınavdan çıktıktan sonra tahmini olarak alacakları notu ‘Not hesapla’ uygulamasına girerek finallerden geçip geçmeyeceklerini telefonlarından daha kolay bir şekilde hesaplayabilecekler. Ayrıca klasik bir not hesaplama uygulaması olsa da, ‘Bildir bana’ uygulamasının en önemli tarafı, bu uygulamayı bütün üniversitelerde okuyan öğrencilerin kullanabilmesi. Yani AA, BA, BB gibi klasik not türleri kullanan devlet üniversiteleri dışında A1, A2, A3 gibi farklı not türleri kullanan Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi gibi ya da A+, B+ gibi not türleri kullanan özel üniversitelerin öğrencileri de bu uygulamayı rahatlıkla kullanabiliyor.

Not hesapla

Bu uygulamayı kullanmak için yapmanız gerekense, sisteme aldığınız dersin adı, vize ya da vizelerden aldığınız notları ve dersin kredisini girmek. Böylece not ortalamanızı kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. Bu uygulamanın şimdiden üniversite öğrencileri tarafından oldukça ilgi göreceğini söyleyebiliriz.

 

Bir önceki yazımız olan Sony'den Kullanıcıların İçini Rahatlatan Açıklama! başlıklı makalemizde Hitori Totoki, Sony ve Sony Xperia hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S7’nin Ekranı Kendiliğinden Kırılıyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478