Cortana’nın Beta Testi Bitti, Android Ve İOS’ta Tam Sürüm Olarak Yayınlandı!

Microsoft’un sesli asistanı Cortana’nın dilini İngilizce yaptığınızda Windows 10 bilgisayarlarda aktif olarak kullanabiliyorsunuz. Ancak Cortana’nın Türkçe versiyonu bulunmuyor ve bundan dolayı da, Cortana,  Türkiye’de yaygın olarak kullanılmıyor. Cortana’nın en büyük rakibi olan Siri’nin ise Türkiye’de daha önde olduğunu ve Türkçe desteği sayesinde daha çok kullanıldığını söylemek gerek. Bunun yanı sıra, Cortana’nın Windows tarafındaki kadar işlevsel olmasa da, Android ve İOS kullanıcılara aralarında spor karşılaşmaları, uçuş bilgileri, hava durumunun da bulunduğu birçok özelliği sunuyor.

Cortana 2

Microsoft’un sesli asistanı Cortana’nın  beta testleri artık tamamlandı ve bundan sonra Google Play ve App Store üzerinden indirilebilecek. Bu da İOS kullanıcıların hem Siri, hem de Cortana’yı anda kullanabileceği anlamına geliyor. Bununla birlikte Cortana’nın tam sürümü yayınlanmış olsa da, şu an için sadece ABD ve Çin’de kullanıma sunulduğunu ve bu nedenle şimdilik bütün kullanıcıların erişemeyeceğini de belirtelim. Ülke sınırlaması olsa da, Android’in APK sistemi sayesinde tam sürüm APK’ sına erişebileceksiniz. Cortana’nın İOS sürümüne ulaşabilmek içinse, bir süre beklemek gerekiyor.

Cortana’nın Android ve İOS için özellikleri ise,

Android için Hey Cortana komutu ile Cortana’yı çalıştırma özelliği,

Bildirimler,

Hatırlatmalar,

PC ile senkronize çalışabilme,

Soru cevaplama özelliği,

Arama, mesaj gönderme ve mailleri kontrol etme özelliği olarak sıralayabiliriz.

Ayrıca Cortana’ nın Android ve İOS telefonlar dışında Cyanogen OS ile çalışan telefonlarda da kullanılabileceğini belirtelim.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Orijinal Star Wars Ürünlerini Bim'de Bulabilirsiniz! başlıklı makalemizde BİM, Star Wars ve Star Wars: Force Awakens hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Orijinal Star Wars Ürünlerini Bim’de Bulabilirsiniz!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478