Comescom Fuarının Partneri Ağustos 2016’da Türkiye Oldu!

Küresel oyun fuarı olan ve ilki 2009 yılında olmak üzere, her yıl Almanya’nın Köln kentinde geleneksel olarak düzenlenen Comescom‘un 2016 yılı partnerinin Türkiye olduğu açıklandı. Bu haber aynı zamanda, Comescom‘un 2016 yılı için partner ülkesinin Türkiye olduğu anlamına geliyor.

Bu karar, ayrıca İnteraktif Eğlence Oyunları Federal Birliği(BİU), Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ile Köln Fuar İdaresi Koelnmesse GmbH ile yapılan anlaşma ile de kesinleşmiş durumda. Bu kararın alınmasında etkili olan faktörler ise, Türkiye’nin sahip olduğu genç nüfusun yanı sıra, gitgide yaygınlaşmakta olan oyun kültürü ve bu sayede Türkiye‘nin cazip bir pazar haline gelmesi.  Yeni gelişmelerin yaşandığı ve yeni oyunların temellenmesinden dolayı Comescom fuarının önemi büyük. Bu nedenle de, Türkiye’nin bu fuarda partner ülke olmasını oldukça iyi bir gelişme olarak görebiliriz.

Comescom

17-21 Ağustos tarihleri arasında Almanya’da gerçekleşecek olan fuara, TOGED, ODTÜ Teknokent ve BİU‘nun yanı sıra, merkezi Türkiye’de olan Taleworlds, DOGED ve Setimedia‘nın her yıl olduğu gibi bu yılda katılacağını ancak geçen yıllardan farklı olarak bu firmalar için daha büyük standlar açılacağını da duyurmuş olalım.

Fuarın Business Area bölümünde bu yıl ülkemizde bulunan oyun sektörünün önemli isimlerinin yanı sıra, önemli firmaların ve ülkemizde yapılan işlerinin de konuşulacağı ve daha yakından izleneceğini de belirtelim. Ayrıca, Comescom oyun fuarının ülkemizde oyun sektörünü heyecanlandıracak gelişmelere ışık tutacağını da şimdiden söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan En Yüksek SAR Değeri Olan Telefonlar! başlıklı makalemizde Radyasyon Değeri, SAR ve SAR değeri en yüksek olan telefonlar hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Haftanın Android Uygulamaları (21 Kasım)

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478