Casper Via V5 Root Yapma Rehberi

Casper Via V5, Casper şirketinin piyasaya sürdüğü ve büyük bir ilgi gören bir akıllı telefon oldu. Akıllı telefonların hayatımızda bir çok sektörün ve sosyal yaşantımızın vazgeçilmezi olmasıyla birlikte Casper şirketide bu piyasaya iddialı telefonlarıyla girdi.Bir çok şirketin bu piyasada olması Casper telefonların donanımsal açıdan güçlü olması ve ilgi çekmesini gerektiriyor. Şirketin piyasaya sürdüğü Via serisiyle bunları dikkate aldığını gösteriyor.

Casper Via V5 root yapma işlemi ile alakalı olarak kısa zaman içerisinde sizleri bilgilendirmek ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Cihazları root hale getirmek için istediğiniz seçenekleri en ince detayları ile birlikte sitemizde sizlere sunmak istiyoruz. Türkiye’nin hemen hemen her yerinde bu tip konular ile alakalı olarak araştırmalar söz konusu ve bu tip işlemleri siz değerli okuyucularımız için en ince detayları ile inceliyor, deniyor ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olmak istiyoruz. Ancak bir bilgilendirme de yapacağız. CASPER VİA V5 İSİMLİ TELEFONU ROOT YAPTIĞINIZ AN İTİBARİ İLE GARANTİ KAPSAMINDAN ÇIKACAKTIR. Dikkat etmeniz gerekiyor.

 1. Öncelikle cihazımızın şarj değerinin en az %75 olmasına dikkat ediyoruz. Değil ise şarjı tamamlıyoruz.
 2. BURAYA TIKLAYARAK gerekli dosyayı MediaFire üzerinden indiriniz.
 3. Gerekli kurulumu gerçekleştirin ve telefonunuzdan USB Hata Ayıklama Modu açık hale getirin.
 4. Telefonunuzu USB kablo yardımı ile bilgisayarınıza bağlayın.
 5. Daha sonra ilk yüklediğimiz uygulamanın cihazınızı tanımasını bekleyeceksiniz. Otomatik tanılama işlemini başlatacaktır.
 6. Telefonu tanımladıktan sonra karşınıza ROOT butonu gelecektir ve bu butona tıkladıktan sonra işlem başlayacaktır.
 7. Driver sorunlarınız yok ise sorun ortadan kalkacaktır ve root işlemi bitecektir.
 8. Root işleminin sonucunda telefonunuz kendi kendini yeniden başlatacaktır.
 9. İşlemin sonrasında SuperSU uygulamasının telefonunuza kurulmuş olması gerekmektedir. Kurulması ise Play Store üzerinden bu uygulamayı telefonunuza kurmalısınız.

Bu işlemlerin ardından ortaya çıkacak olan sorunlardan tamamı ile telefon sahibi sorumludur. TechnoKurt ekibi kesinlikle sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu neden dolayısı ile işlemleri tüm detaylar ile birlikte en ince ayrıntısına varana kadar dikkat ile uygulamanızı tavsiye ederim. Aksi takdirde sorunlar oluşabilir.

 

Root hakkında bilgi almak için önceki konularımızdan Android Root Nedir Neden Yapılır başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

kaynak

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Modellerinde Ses Yükseltme başlıklı makalemizde galaxy nexus ses yükseltme kodu, galaxy s3 ses yükseltme rootsuz ve galaxy s4 ses yükseltme programı hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

 • ökkeş kamalı4 sene önce
 • bakalım görelim

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy Modellerinde Ses Yükseltme

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478