Bosch Dünya da Bir İlk Olan Şeffaf Gözlük Teknolojisini duyurdu.

Bosch dünya da bir ilk olan şeffaf gözlüğü duyurdu.

Bosch, şeffaf gözlükler de kullanacağı yeni teknolojiyi duyurdu. Akıllı gözlük de kullanılacak olan teknoloji’nin adı “Light Drive”. Tanıtımını 2020 yılında CES etkinliğinde yapacak olan Bosch giyilebilir teknoloji de birçok yenilikleri yanında getirecek. Akıllı gözlükler 2021 yılında piyasa da yerini alacak.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile bir sürü firma giyilebilir teknoloji üzerine binlerce ürünler üretiyor fakat bunlar “Light Drive” kadar iddialı değil. Bosch, bu “Light Drive” teknolojisi ile şeffaf bir gözlük olduğunu ve 1 gün boyunca kullanılabileceğini dile getirdi. Daha önce farklı teknoloji firmaları tarafından üretilen akıllı gözlükler de batarya sorunları yaşandı veya kullanımı açısından sorunlar oluşmuştu.

Bosch, “Light Drive” teknolojisi’nin özellikleri nelerdir?

Bosch bu teknoloji ile akıllı gözlük sektöründe rakiplerini oldukça geriye bırakıyor. Bunu rahatlıkla söyleyebilmemizin başlıca sebebi 1 gün rahatlıkla kullanılabilecek olmasıdır. Bu özelliğin yanı sıra diğer akıllı gözlüklere kıyasla yüzde 30 daha küçük olmasıyla, Dünya’nın en küçük akıllı gözlüğü ünvanını sonuna kadar hakediyor. Ağırlığı ise 10 gram olmakla birlikte üzerinde en hafif çipi barındırmakla bizleri şaşırtmaya devam ediyor.

Light Drive teknolojisi ile güneş altında kullanım mümkün hale geliyor. Kullanıcıların hayatlarını çok kolaylaştıran bu teknolojinin diğer özelliği ise kullanıcılar mesajlar oluşturabiliyor ve bu mesajları kontrol edebiliyor. Üstelik tüm bunları akıllı gözlüğün camına yansıtarak yapıyor.

Bu özelliklerin dışında takvim, aramalar, hatırlatıcılar, navigasyon ve üçüncü taraf mesajlaşma uygulamaları hiç bir sorun yaşamadan kullanabiliyorsunuz. Bu ürün özellikle araç kullanan kişilerin hayatını kolaylaştıracaktır.

Tüm bu anlattığımız Light Drive teknolojisini 7 Ocak 2020 tarihinde CES etkinliklerinde kullanıcıları ile paylaşıcak. 2021 yılında ise kullanıcılara satılmak üzere raflar da yerini alacak.

Bir önceki yazımız olan World of Warcraft: Legion'a Sadece Saatler Kaldı! Azeroth İçin Savaşa Hazır Mısınız? başlıklı makalemizde blizzard, blizzard entertainment ve broken isle hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

World of Warcraft: Legion’a Sadece Saatler Kaldı! Azeroth İçin Savaşa Hazır Mısınız?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478