Blackberry Uygun Fiyatlı Android Telefon Üretecek!

Android platformundaki ilk telefonu olan Priv modeliyle oldukça beğenilse de, bu telefonun pahalı olduğu yönünde kullanıcılarından birçok eleştiri alan Blackberry, bu imajı düzeltmeye ve akıllı telefon pazarında daha çok kazanmaya hazırlanıyor. Kızaklı yapısı ve fiziksel bir klavyesi bulunan Blackberry Priv, beklediği ilgiyi çekmiş olsa da, oldukça yüksek bulunan fiyatı nedeniyle birçok kullanıcının telefonu almasına engel olmuştu.( Bu arada cihazın Türkiye satış fiyatının 3499 tl’den satışa çıktığını da hatırlatalım.)

Blackberry

Konuyla ilgili olarak yatırımcılarla birlikte katıldığı bir toplantıda açıklama yapan Blackberry’nin CEO’su John Chen, Blackberry olarak 2016 yılı içerisinde Android işletim sistemine sahip yeni bir telefon üreteceklerini ve ayrıca bu telefonun daha önce piyasaya çıkan Priv’ den daha uygun fiyatlı olacağını da sözlerine ekledi.

Blackberry ile ilgili olarak merak edilen sorulardan bir diğeri de, “Samsung’ la işbirliği yapmayı düşünüyor musunuz?” şeklindeki soruydu ve Blackberry CEO’su Chen, bu soruya “Samsung’ un güvenlik yazılımı KNOX ile işbirliğimiz devam edecek.” şeklinde yanıt verdi. Ayrıca yaptığı açıklamalarda, Blackberry Priv’in satış rakamlarından da bahseden Chen, rakam vermekten çekinmeyerek  700 bin civarında bir satış rakamına ulaştıklarını da sözlerine ekledi. Ayrıca yeni çıkan Android işletim sistemine sahip telefonlarıyla bu satış rakamlarını daha da yükselteceklerini belirtti. Üçüncü çeyrekte satışlarını önemli ölçüde artıran Blackberry’ nin yeni Android telefonunun beklediği ilgiyi görüp görmeyeceğini ise  zaman gösterecek.

 

 

Bir önceki yazımız olan Huawei Grafik İşlemcisini Üretmeye Hazırlanıyor! başlıklı makalemizde huawei, huawei mate 8 ve Kirin hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Bu Haftaki En İyi Mobil Oyunlar!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478