BlackBerry Priv 21 megapiksel, Sony IMX230 sensör ile birlikte çıkabilir

BlackBerry’nin Android işletim sistemli ile ilk akıllı telefonu Priv’in varlığı artık bir sır değildir. Sızan fotoğraflar ve ilk izlenim videoları ile BlackBerry Priv’e ait bazı özellikleri gün yüzüne çıkmasını sağlamıştır. Bu sızıntılarda BlackBerry Priv’de 18 megapiksel arka kamera bulunacağı belirtilmiştir. Fakat gelen son haberler de BlackBerry’nin ilk Android telefonunda 21 megapiksellik Sony IMX230 sensörün kullanılabileceği yönünde duyumlar alınmıştır. Bu haberin doğru çıkması durumunda ise telefonu ilk test edenlerin yani şikayetçi olduğu düşük ışıkta kötü kamera performansı sorununun ortadan kalkması muhtemeldir.
İlk izlenimlerin doğrultusunda oluşturulan deneyim yazıları ile videoları kimi zaman göreceli olmaktadır. Yalnız bağımsız yapılan testler de, BlackBerry Priv’deki 18 megapiksel kamera sensörünün düşük ışık performans sergilediğini doğrulamaktadır. Işık eksikliğinin özellikle odaklama sisteminde sıkıntı yarattığı belirtirken ve test edilen modellerin son konfigürasyona sahip olmayabileceğinin altını çizmektedirler. Satışa sunulması beklenen BlackBerry Priv modellerinde kullanılacağı söylenen 21 megapiksel Sony IMX230 sensörü ile 2014’ün sonlarında aynasız kameralardaki kaliteyi akıllı telefonlara getirme temennisi ile duyulmuştu. Geçtiğimiz temmuz ayında duyurusu yapılan Motorola Moto X Style’da da kullanılmış olan sensörün akıllı telefonun kamerasıyla dijital fotoğraf benchmark sitesi olan ve DxOMark tarafından ilk üçte gösterilmesini sağlamıştır. Sony IMX230 sensörün BlackBerry Priv’deki varlığı mevzusunda henüz kesin bir yargıda bulunmak pek mümkün olmamaktadır. Fakat dedikoduların gerçeğe dönüşmesi ihtimalinde BlackBerry Priv’in dikkatleri üzerine çekecek bir özellik daha kazandığı kolaylıkla söylenebilir.

Bir önceki yazımız olan İşte OnePlus X Özellikleri! başlıklı makalemizde clearforce, one plus x özellikleri ve oneplus son telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Windows 10’un Arama Motoru Yandex Oldu

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478