BlackBerry, Pakistan’dan Çekilmeye Hazırlanıyor

Priv ile telefon dünyasında yeniden öne çıkmayı hedeflemiş olan BlackBerry, Pakistan’dan çekilme kararı almıştır. BlackBerry yaptığı resmi bir açıklama ile Pakistan pazarından kısa süre içinde çekileceğini belirtti. Bu kararın sebebinin ise ülkenin telekomünikasyondan sorumlu şirketinin BlackBerry’nin BES e-posta ile BES BBM mesajlaşma sistemlerinde tam bilgiye ve sınırsız erişime sahip olmak istemesi olarak açıklamıştır.

BlackBerry firması bu öneriyi kabul ederse kullanıcılarının gizliliğini göz ardı edeceğinden dolayı Pakistan pazarından çekilmenin daha doğru olduğunu açıklamıştır. Pakistan hükümeti de kararından vazgeçmeyince BlackBerry için tek çözüm yolu Pakistan pazarını terk etmekten yana olmaktadır. Geçtiğimiz temmuz ayı içerisinde ise Pakistan hükümeti Pakistan’ın mobil operatörlerine sunduğu güvenlik sebeplerini gerekçe göstererek BlackBerry cihazlarına verilen servis erişiminin kesilmesini talep ederek kasım ayının sonuna kadar durdurulmasına karar vermiştir. BlackBerry Güney Asya ile Orta Doğu’da olmak üzere teknoloji faaliyeti gösterdiği her yerde yani dünya çapında kurumsal, hükümet ve askeri iletişimini korumaya devam edecektir. BlackBerry, Pakistan pazarından ayrılmaktan memnun olmasa da başka seçeneklerinin olmadığını açıklamıştır.

Bir önceki yazımız olan Oppo R7s Plus Özellikleri Ve Detayları başlıklı makalemizde oppo r7s plus özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Oppo R7s Plus Özellikleri Ve Detayları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478