Bit.ly Link Kısaltma Sitesine Erişim TİB Tarafından Engellendi!

İnternet kullanıcılarının en çok kullandıpı link kısaltma servisi bit.ly, an itibari ile TİB (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) tarafından erişim engellendi!

Bit.ly sitesine giren kullanıcılar aşağıdaki uyarı yazısı ile karşılaştılar;

“5651 sayılı kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu internet sitesi (bit.ly) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 17/04/2015 tarih ve 490.05.01.2015.-1188889 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından idari tedbir uygulanmaktadır.”

Bit.ly her hangi bir içerik yayınlamıyor. Kullanıcılar bu sistemi sadece web site linklerini kısaltmak için kullanıyor ve bu engellemenin ne için yapıldığı bilinmiyor. Ortada bir engel varsa web sitesinin bir kanunu ihlal etmesi gerekiyor. Lakin Bit.ly sitesi herhangi bir içerik barındırmayıp sadece kullanıcılara link kısatma hizmeti sunuyor.

Bit.ly erişimin engellemesinin beraberinde kullanıcıların kısalttığı ve internet ortamında paylaştığı bu linklerde engele takılıyor.

Bir önceki yazımız olan Vodafone Bedava 4GB İnternet başlıklı makalemizde vodafone bedava internet, vodafone bedava internet 2015 nisan ve vodafone bedava internet nisan hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Türksat 4A Nisan Frekans Bilgileri ve Kurulumu

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478