Bilgisayarınızı ‘Remix’ le Androide Dönüştürebilirsiniz, Hem de Ücretsiz!

Bu yıl düzenlenen CES 2016 fuarında en çok dikkat çeken yeni cihazlardan biri de, Remix’ti. Cihazın üretimini yapan firma ise, 3 eski Google çalışanının kurmuş olduğu Jide. Hatırlayacağımız gibi geçen sene de CES 2015 fuarına katılan firma, Surface’in kopya versiyonu diyebileceğimiz bir cihazla katılmış ve 1 yıl içerisinde de oldukça iyi bir satış rakamı yakalamıştı. Geçen seneki cihazlarında Remix Os adlı oldukça iyi bir işletim sistemi kullanan firma, daha sonra bu işletim sistemini bilgisayarda çalıştırarak bir Kickstarter kampanyası başlattı ve 70 dolar fiyatı olan Remix Mini adını verdikleri cihazdan 1.6 milyon dolar kazanmayı başardı.

Remix

Remix işletim sisteminden karlı çıkan firma, katıldığı CES 2016 fuarında bu defa Remiz OS 2.0’yi tanıttı. Boyut olarak oldukça küçük bir cihaz olduğunu söyleyebileceğimiz Remix Mini’nin içerisinde Jide ekibinin yazılımını yaptığı Remix işletim sistemi bulunmakta. Cihazın kullanımı içinse, bilgisayarınıza bağladıktan sonra birkaç dakika içerisinde kurulumunu tamamlayabiliyorsunuz. Remiz OS işletim sistemi sayesinde bilgisayarınızda Android, Chrome ve Windows işletim sisteminden oluşan karma bir sistemi kullanabiliyorsunuz. Bu cihazı kullanarak yaptığınız yükleme işlemi sayesinde Android uygulamalarını kullanabilmenin yanı sıra, Chrome ve Android işletim sistemlerinin pratikliğinden de yararlanabiliyorsunuz. Ayrıca bu işletim sisteminin en güzel yanlarından biri de, tamamen ücretsiz olarak indirilebilmesi. Firmanın kendi sitesinden verdiği bilgilere göre Ocak ayı ortalarında gelmeye başlayacak olan Remix işletim sistemini isteyen herkes firmanın sitesine girerek indirebilecek. Buna ek olarak isterseniz herhangi bir USB’ye yükleyip yanınızda taşımanız da mümkün. Remix işletim sistemini indirebilmek için gerekli olan tek gereksinim ise, bilgisayarın x86 yapısıyla uyumlu olması.

Bir önceki yazımız olan Huawei MediaPad M2 Tanıtımı Sağlandı başlıklı makalemizde Huawe, MediaPad M2 ve Mediapad Tablet hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Alcatel Windows 10’lu Telefonunu Artık Sizlerle

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478